Brezilya’da Grev Büyüyor! Her Yer Ateşe Verildi

Brezilya’da olaylar büyüyor. Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer meclise sunmayı planladığı kemer sıkma politikası, halkın tepkisine yol açtı. Ülkede büyük grev başladı ve her yer de ateşe verildi.

Brezilya’da Grev Büyüyor! Her Yer Ateşe Verildi
Brezilya’da Grev Büyüyor! Her Yer Ateşe Verildi

Brezilya ara ara yaşanan büyük krizlerini vatandaşından kıstığı maaşlarla ve imkanlarla kapatmaya çalışıyor. En son 1996 yılında yaşanan büyük krizin ardından, şimdi de yeni bir büyük kriz başladı. Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer, bu krizin önüne geçmek için bazı tedbirler alınması gerektiğini söyledi ve bu kapsamda emekli maaşlarında azaltmaya ve bazı imkanları kısıtlamaya gidilmesi kararını meclise sunacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından bir çok kişi sokağa döküldü ve genel bir grev yapılmaya başlandı. Vatandaş sokaklara döküldü. Otobüsler çalışmadı, bir çok devlet binası grev yapıyor. Ve ülkenin bazı yerlerinde otobüsler ateşe verildi.
Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer grev ile alakalı açıklama yaparak, grevi kınadığını ve başarısız bir girişim olduğunu söyledi.
Buna karşın sendikalar ise grevin oldukça başarılı olduğunu, bir çok sektörüdeki kişilerin bu greve katıldığını öne sürdü.
Temer bu grev olsa da kemer sıkma politikalarının devam edeceğini açıklamalarında ifade etti. Kısa süre içinde kemer sıkma politikalarının tüm maddeleriyle meclise sunulacağı ve meclisten bu kararın geçeceği yönünde bir söylem söz konusu.
Halkın Cumhurbaşkanı kararına karşı daha büyük yaptırımları olup olmayacağı merak ediliyor.

 

brezilya grevi grev brezilya Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer Brezilya Cumhurbaşkanı Michel Temer kınama brezilya kemer sıkma politikası brezilya krizi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler