Bozdağ: Gazze'deki Katliamdan ABD de Sorumludur

ABD'nin büyükelçiliğini Gazze'den Kudüs'e taşıması nedeni ile Gazze'de Filistinliler protesto düzenledi, İsrail askerleri ateş açtı! Türkiye'den de tepki gecikmedi

Bozdağ: Gazze'deki Katliamdan ABD de Sorumludur
Bozdağ: Gazze'deki Katliamdan ABD de Sorumludur Hilal Mert

ABD'nin büyükelçiliğini Gazze'den Kudüs'e taşıması nedeni ile İsrail askerleri ile Gazzeli Filistinliler arasında yaşanan çatışmada çok sayıda ölü ve yaralı olduğu haberleri peşi sıra gelmeye devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD büyükelçiliğini Gazze'den Kudüs'e taşıma kararı nedeni ile Gazze'de Filistinlilerin yapmış olduğu gösteri ve gösteriye müdahale edip İsrail ordusunun çok sayıda Filistinliyi şehit etmesi ve yüzlerce kişiyi de yaralamasıyla ilgili Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ açıklamada bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın yaptığı basın açıklaması şu şekilde;

"ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması, var olan huzursuzluğu, güvensizliği, istikrarsızlığı, kriz ve çatışmaları daha da artıracaktır." Gazze'deki protestoda Filistinlilerin şehit edilmesi hakkında, "Bu katliamdan İsrail hükümeti kadar ABD yönetimi de sorumludur.

ABD ve İsrail ne yaparsa yapsın, hangi adımı atarsa atsın, yaptıkları ile attıkları adımlar Türkiye için yok hükmündedir.

Kudüs eninde sonunda tam özgürlüğüne kavuşacaktır. ABD ve İsrail, eninde sonunda Kudüs'ü gerçek sahiplerine bırakmak mecburiyetinde kalacaklardır."

İsrail ile Filistin Neden Çatışıyor?

14 Mayıs 1948'de İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesi ve Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulması nedeniyle Filistinliler, 15 Mayıs'ı "Nekbe" (Büyük Felaket) olarak adlandırıyor ve anıyor. 1967'den bu yana Batı Şeria ve Doğu Kudüs İsrail işgali altında bulunuyor.

ABD Gazze Filistin İsrail tepki büyükelçilik Donald Trump Bekir Bozdağ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin Özgün Helikopteri Uçuşa Gün Sayıyor
Türkiye'nin Özgün Helikopteri Uçuşa Gün Sayıyor
Kurban Bayramı Namaz Saati Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Kurban Bayramı Namazı Saatleri
Kurban Bayramı Namaz Saati Kaçta? İstanbul, Ankara, İzmir Kurban Bayramı Namazı Saatleri