Bodrum'un Nüfusu 2 Milyona Yaklaştı

Türkiye'nin gözde tatil beldesi Bodrum şimdilerde küçük bir 'büyükşehir'i anımsatıyor...

Bodrum'un Nüfusu 2 Milyona Yaklaştı
Bodrum'un Nüfusu 2 Milyona Yaklaştı Hilal Mert

Türkiye'nin gözde tatil beldesi Bodrum bu yaz oldukça kalabalık! Muğla'nın en güzel koylarının yer aldığı Bodrum bu yaz yerli ve yabancı turistin ilgisine fazlası ile nail oluyor.

Kış başındayapılan erkekn rezervasyonlar sayesinde yaz başında hareketlenmeye başlayan Bodrum doların tavan yapması ile de yabancı turist akınına uğradı. Hükümetin kurban bayramı tatilini de 9 gün ilan etmesi ile vatandaş sahil kasabalarına akıne tti. Kurban Bayramı tatili için gelenler nedeniyle şirin ilçede adeta adım atacak yer kalmadı. Almanya, Hollanda ve Belçika gibi ülkelerdeki birçok gurbetçi vatandaş da Bodrum'u tercih etti.

Bodrum'da plajlar ve havuz başları tamamen doldu, şehir merkezindeki Kumbahçe, Gümbet, Paşatarlası plajlarında yer kalmadı. Şehir merkezindeki plajlarda yer bulamayanlar ise araçlarla Torba, Bitez, Yalıkavak ve Turgutreis mahallelerindeki plajlara akın etti.

Yoğunluk yaşanması ile esnafın yüzü de gülmeye başladı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon konuya dair bir açıklama yaptı;

Kocadon, "Sadece İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerden değil yurdun dört bir yanından tatilcilerimiz var. Anadolu'dan gelen yerli halkımız Bodrum'u, bizleri yalnız bırakmadı. Tüm ekiplerimizle emniyet güçlerimizle seferber olduk. 24 saat alarma geçtik. İlçenin nüfusu şu anda 2 milyona yaklaştı" dedi.

Bodrum plaj Gümbet Yalıkavak Turgutreis Mehmet Kocadon kurban bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor