Bir Skandal Daha! İçişleri Bakanlığı Yazılı Sahte Müşahit Kartı Basıldı

CHP'li Milletvekili İçişleri Bakanlığı'nın ismi kullanılarak müşahit kartı hazırlandığını belirterek sandık görevlilerini tutanak tutmaları konusunda uyardı

Bir Skandal Daha! İçişleri Bakanlığı Yazılı Sahte Müşahit Kartı Basıldı
Bir Skandal Daha! İçişleri Bakanlığı Yazılı Sahte Müşahit Kartı Basıldı Hilal Mert

Bugün Türkiye için tarihi bir gün! 16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile Türkiye Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne geçmiş oldu. Bugün de ilk kez bu sistemin ilk seçimi yapılıyor. Seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimlerde ise 8 parti yarışıyor.

Bugün Saat 08:00 itibariyle oy verme işlemi başladı, saat 17.00'a kadar da devam edecek. Ardından oy sayma işlemine başlanacak. Türk siyasi tarihinde ilk kez siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarışacağı çifte seçimde bugün 56 milyon 342 bin 263 seçmen oy kullanacak.

Seçime dair bir çok yerde farklı farklı skandallar yaşanıyor. Blok oy kullanıcmı sandık başında silahlı kavga sahte oy pusulası derken sahte görevli kartı ile de usulsüzlük yapılmaya çalışıldığı ortaya çıktı!

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın sosyal medya hesabından seçim sırasında kullanılan sahte kart için görevlilere uyarıda bulundu! Ahmet Akın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Erzurum'da İçişleri Bakanlığı yazılı sahte müşahit kartı basıldığını açıkladı.

“LÜTFEN PAYLAŞIN !Erzurum da karşımıza çıktı İçişleri Bakanlığı müşahit kartı düzenleyemez. Seçime katılan siyasi partiler Ancak müşahit kartı düzenleyebilir.Bu tür kartı olanlar için tutanak tutun ilgili sandık kurulu ve ilçe seçim kuruluna lütfen şikayet edin!”

DOĞRUSU NEDİR?

Anayasayda yer alan seçim kanununa göre, sadece seçime katılan siyasi partilerin müşahit görevlendirme hakkı vardır.

seçim 24 haziran sahte Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi Cumhurbaşkanı adayı milletvekili akp chp iç işleri bakanlığı sahte oy pusulası müşahit erzurum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?