"Beni Yardımcısı Yaparsa Çalışırım” Diyen İnce'ye Jet Cevap

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin hem rakibi hem de genel seçimlerde ittifak kurduğu İYİ Parti için ettiği sözlerine Akşener'den jet yanıt geldi

Hilal Mert

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı seçimleri için aday gösterdiği isim Meral Akşener için iddialı ve dikkat çekici sözler sözlemişti.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 24 haziran günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalması durumunda kendisinin değil Meral Akşener'in 2. tura kalması durumunda "ikinci tura kalır ve beni yardımcısı yaparsa, onun için çalışırım” sözleri ile Meral Akşener'i desteklediğini duyurmuştu.

Balıkesir'de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İYİ Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı seçimleri için aday gösterdiği isim Meral Akşener, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin bu sözlerine yanıt verdi.

Meral Akşener konya ilişkin; "Muharrem İnce, zeki bir siyasetçidir. Bir şey söylüyorsa bir bildiği vardır. O gün geldiğinde kendisiyle muhakkak görüşeceğim" dedi.

Meral Akşener Kimdir?

8 Temmuz 1956 yılında Gündoğdu, İzmit'te doğdu. 1995 ve 1999 Türkiye genel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP) milletvekili olarak meclise girdi. 1996 ve 1997 yılları arasında Necmettin Erbakan tarafından kurulan koalisyon hükümeti’nde İçişleri Bakanlığı görevini sürdürdü. 2007, 2011 ve Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili olarak meclise girdi. 2016'da MHP'den ihraç edildi. 25 Ekim 2017'de MHP'den ayrılan isimler ile İYİ Parti'yi kurdu ve genel başkanı oldu.

Muharrem İnce Kimdir?

4 Mayıs 1964 yılında Yalova’nın Elmalık köyü'nde doğdu. Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü mezunu. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçildi. 23. dönemde seçimlerinde de CHP milletvekililiğine yeniden seçilerek görevine devam etmektedir. Aynı zamanda CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmektedir.

 

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce İYİ Parti Meral Akşener recep tayyip erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş