Belediye İşgal Davasında 3.Duruşma Başlıyor!

FETÖ/PDY Terör Örgütüne mensup teröristler tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde kanlı "Darbe Girişimi" sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhanedeki Merkez Binasını işgali ile ilgili davasına, yarın Kartal Adliyesinde devam edecek.

Belediye İşgal Davasında 3.Duruşma Başlıyor!
Belediye İşgal Davasında 3.Duruşma Başlıyor!

15 Temmuz’da FETÖ/PDY mensubu teröristler, Büyükşehir Belediye binasını işgal etme girişiminde bulunulmuştu. Polislerin ve vatandaşların müdahalesiyle, işgal önlenmiş ve vatan hainleriyle yaşanan çatışmada vatandaşlarımız şehit olmuş ve yaralanmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye binasını işgal davası İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 27 Kasım 2017’de başlamış, 12-23 Mart 2018 tarihleri arasında ikinci duruşma gerçekleşmişti.

İlk yapılan duruşmada, Hukuk Fakültesi mezunu olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, mahkeme heyetine, müdahil olma talebinde bulunmuş ve talebi kabul edilmişti.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY terör örgütü tarafından, Saraçhane’deki merkez binasının işgaline karşı açılan darbe girişimi ve işgal davasının üçüncü duruşması, 14 Mayıs’ta Kartal'da başlayıp, 25 Mayıs’a kadar sürecek. Duruşma saat 10.00'da başlayacak.

Yarın başlayacak duruşmaya, 50 avukat birden katılacak. Duruşmanın son bulacağı 25 Mayıs tarihine kadar, İSKİ, İETT, şirketlerin temsilci yöneticileri ve çalışanları da mahkeme binasının önünde olacak.

15 Temmuz gecesi belediye binasının işgali esnasında, terör örgütü mensuplarına direniş gösteren 14 vatandaşımız şehit olmuş, 182 vatandaşımız gazi olmuştu.

Davada, 1 Albay, 3 Yüzbaşı, 1 teğmen, 1 Asteğmen, 44 tane Er/Erbaş ve 2 Memur olmak üzere toplam 52 sanık yargılanıyor.

15 temmuz ibb binası mevlüt uysal kartal adliyesi darbe föte/pdy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş