Bedelli Askerlik Mecliste..Bedelli Askerlik Ne Zaman? Bedelli Askerlik Yaş ve Ücret Ne Kadar?

Son dakika.. Bedelli askerlik geliyor.. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan bedelli askerlikle ilgili tasarının bir kaç saat içinde meclise sunulacağını bildirdi.

Bedelli Askerlik Mecliste..Bedelli Askerlik Ne Zaman? Bedelli Askerlik Yaş ve Ücret Ne Kadar?
Bedelli Askerlik Mecliste..Bedelli Askerlik Ne Zaman? Bedelli Askerlik Yaş ve Ücret Ne Kadar? Umut Aslan

24 Haziran seçimlerinden kamuoyunda büyük bir bedelli askerlik beklentisine istinaden AKP yönetimi seçimlerden sonra bu konunun tekrar gündeme geleceğini ve bu konuda toplumun beklentisinin karşılanacağını belirtmişti. Dün de 100 bin tweet ile sosyal medyada uzun süre gündem olan bedelli askerlik konusunda kritik bir gelişme yaşandı. AKP Grup Başkanvekili olan Bülent Turan, bedelli askerliğin torba yasa içinde meclise sunulacağını bildirdi. Birkaç saat içinde meclise gelecek olan bedelli askerlikte ise kritik bir detay dikkat çekiyor. Bedelli askerlikte 25 gün askerlik yapma şartının gelmesi öngörülürken, 25 yaş sınırı ve 15 bin lira bedel öngörülüyor.

Bedelli Askerlikte Yaş ve Ücret Ne Kadar?

Türkiye'de 6 milyondan fazla kişinin dört gözle beklediği bedelli askerlikle ilgili müjdeli haber geldi. Bedelli askerlikle ilgili şartlar belli oldu.Milyonlarca kişinin merakla beklediği bedelli askerlikte toplumun beklentileri dikkate alınarak 25 yaş sınırı ve 15 bin lira bedel ücreti belirlendi.

Daha önce 2011 yılında çıkarılan bedelli askerlikte, 30 yaş sınırı ve 30 bin lira tutar ödeyen kişiler askerlik vazifesini yerine getirmiş sayılmıştı. Yasa kapsamında 21 günlük temel askeri eğitimden de muaf tutulmuştu. 2 Aralık 2014 tarihinde çıkarılan bedelli askerlikte ise 1 Ocak 1988 ve önceki tarihlerde doğanların 18 bin TL karşılığında bedelli askerlik uygulamasından faydalanabilmişlerdi. Son çıkan bedelli askerlikte ise hem ücret aşağı çekildi hem de yaş aşağı çekildi fakat 25 gün zorunlu askerlik süresi getirildi.

 

bedelli askerlik ne zaman bedelli askerlik çıktı mı 2018 bedelli askerlik ücret bedelli askerlik yaş sınırı bedelli askerlik şartları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş