Bayramda Otobüsle Seyahat Edecekler Dikkat! Acele Edin!

Ramazan Bayramı’na sadece 2 hafta kaldı. Herkes otobüslerde yer kalmayacak diye bir an önce biletlerini satın alınca bir çok şehre otobüslerin doluluk oranı 100’de 100’e ulaştı. Durum böyle olunca Bakanlık otobüs bileti alamayan vatandaşın mağdur olmaması için otobüs firmalarına gerekli izinleri verdi.

Bayramda Otobüsle Seyahat Edecekler Dikkat! Acele Edin!

Ramazan Bayramı’nın yaza denk gelmesi ile insanlar hem tatil hem de gezi amaçlı akrabalarını ziyarete gidiyor. Kimisi ise geziye çıkıyor. Bu sebeple otobüsler daha Ramazan Bayramı’na 2 hafta kala tamamen doldu. İnsanlar daha önceden tecrübeli oldukları için, otobüs biletlerini erkenden almayı tercih ediyorlar. 
Bayram öncesi 22 – 23 -24 Haziran tarihlerine baktığımızda neredeyse tüm şehirlere giden tüm firmaların doluluk oranı yüzde 100. Bununla birlikte hala bayramda akrabasını ziyarete gidecek olup bilet alamayanlar bulunuyor. Bu kişilerin mağdur olmaması için Bakanlık harekete geçti ve otobüs firmalarına yeni otobüs seferleri açılması için izin verdi.
Bursa Otobüs Terminali’nde Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ (BURULAŞ) Genel Müdürü Levent Fidansoy yapılan röportajda, bayram öncesi terminalde günlük 100 otobüs seferi yapılırken, bayramda bu sayının 500’e çıktığını, normal günlere oranla sadece Bursa’dan binen yolcu sayısında yüzde 70 oranında artış beklendiğini söyledi.
Bayram öncesi 21 – 22- 23 – 24  Haziran tarihlerinde seyahat edecek kişilerin bir an önce otobüs biletlerini almaları gerekiyor. Çünkü yeni açılan seferler de açılır açılmaz dolmaya başlıyor.

 

ek otobüs seferleri bayram öncesi otobüs seferleri bayram öncesi otobüslerin doluluk oranı ramazan bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meyveye Sarılı Cinsel Taciz Notları
Meyveye Sarılı Cinsel Taciz Notları
Bedelli Askerlik Konusunda Erdoğan’dan Kesin Yanıt 16.09.2017
Bedelli Askerlik Konusunda Erdoğan’dan Kesin Yanıt 16.09.2017