Başına 4 Milyon TL Ödül Konulan Terörist Yakalandı

Türkiye’nin başına 4 milyon TL ödül koyduğu o terörist yakalandı.

Başına 4 Milyon TL Ödül Konulan Terörist Yakalandı
Başına 4 Milyon TL Ödül Konulan Terörist Yakalandı

Türkiye’nin başına 4 milyon TL ödül koyarak kırmızı bültenle aradığı terörist kaçtığı ülkede kıskıvrak yakalandı.

Terör örgütü PYD/PKK’nın eski eş başkanlarından Salih Müslim’in başına 4 milyon TL ödül konularak kırmızı bültenle her yerde aranıyordu.  

Türkiye’nin Afrin operasyonunu başlatmasının ardından Avrupa’ya kaçan Salih Müslim yakalanmamak için sık sık yer değiştiriyordu.  Geçtiğimiz hafta Brüksel’de bir toplantıya katılan Salih Müslim, Çekya’nın başkenti Prag’a geçti.  Konferans için Prag’a geçtiği söylenen Müslim’in yeri İnterpol tarafından tespit edildi. Kaldığı otelin İnterpol tarafından tespit edilmesinin ardından yerel saatle gece 02.35’te otele baskın düzenlenerek Çek Polisi tarafından gözaltına alındı.

Çek Polisi tarafından sorgulanmak üzere emniyete götürülen Müslim için Ankara hemen harekete geçti.  Ankara’nın iadesini istediği terörist başı için Adalet Bakanlığı dosyaları hazırladı. Hakkında 4 dosya hazırlanan Salih Müslim için yakalama kararı çıkarılmış ve Kasım 2016’da Türkiye İnterpol’e başvurmuş ve kırmızı bülten çıkarılması talebinde bulunmuştu.

Bakanlık tarafından Salih Müslim hakkındaki 4 dosya Çekya Adalet Bakanlığına iletilecek. Bu hafta içinde gönderilmesi beklenen dosyaların Prag’a ulaşmasının ardından Müslim için hukuki süreç başlayacak. Terörist başının Türkiye’ye iade edilmesinin ardından, Türkiye’nin terörden arananlar listesinde başına 4 milyon TL ödül koyduğu Salih Müslim Türkiye’de yargılanacak.  

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte kaçarak izini kaybettiren Salih Müslim’in peşini MİT bırakmadı. Çeşitli ülkelerde görünen ve sürekli yer değiştiren Müslim, geçtiğimiz hafta Brüksel’de basın konseyine davet edilmiş ve bir konuşma yapmıştı.  Oradan Prag’a geçen terörist başının kaldığı otelin MİT tarafından tespit edilmesi İnterpol’ü harekete geçirdi. Terörist başı kaldığı otele düzenlenen baskınla yakalandı.

Salih Müslim Yakalandı Prag MİT İnterpol başına 4 milyon ödül konuşan terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş