Başbakan Yardımcısı Açıkladı, Çocuk İstismarına Ağır Ceza

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, çocuk istismarı cezalarının ağırlaştırılacağını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Açıkladı, Çocuk İstismarına Ağır Ceza
Başbakan Yardımcısı Açıkladı, Çocuk İstismarına Ağır Ceza

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, çocuk istismarına ilişkin yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.  

Çocuk istismarı konusunda ki cezalarda ağırlaştırma yapılacağını belirten Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Bakanlarla bir özel temsilci gibi çalıştıklarını ve araya başka hiyerarşiyi sokmayan bir mekanizma oluşturduklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ; “Çok yoğun çalışan bir mekanizmamız var. Bana çalışmaların ilk ara raporunu takdim ettiler.  Pazartesi akşamı bakanlarımızla tekrar bir araya geleceğiz ve hazırlıklarını bize takdim edecekler.  Kanuni düzenlemeler ve cezalarda ağırlaştırmalar yapacağız.  Toplum vicdanı ve bizim kendi düşüncelerimiz açısından bu düzenleme gerekli.  Ama şunu açıkça ifade etmek isterim,  sadece cezaları ağırlaştırarak bu meseleyi çözemeyiz, çünkü dünya örnekleri bize bunu gösteriyor.  

Çocuk istismarına sebep olan zalimlere cezalarını en ağır biçimde gerçekleştirecek düzenlemeleri yapıyoruz. Fakat diğer taraftan da bilinçlendirme çalışmalarına devam edeceğiz. Bürokratlarla bakanlar arasında hiyararşiyi kaldırarak çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Bağımlılıkla mücadele konusuna da değinen Başbakan Yardımcısı Akdağ,  kapalı mekanlarda sigara içtirmeyeceklerini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ,  konuşmasının devamında şöyle dedi;  “İlk iş uyuşturucuyla mücadele için stratejik belge hazırladık ve sona geldik. Bağımlılıklar genellikle sigara ile başlıyor. Bu nedenle kapalı yerlerde kapalı mekanlarda tütün mamulleri kullanımı ile en küçük bir müsamaha gösteremeyiz.  

Yani kapalı mekanlarda sigara içilirse gençlerin sigaraya kolay başlaması gibi sebepler yüzünden sigarayla mücadeleyi kuvvetlendirerek devam edeceğiz. Bu konuda adaletli olmalıyız, örneğin farklı iki kahvehaneden birinde dikkatli değerlendirme yapıp eğer diğerinde müsamaha gösterilirse büyük bir adaletsizlik olur. Dolayısıyla vatandaşlarımız şundan emin olsun ki önümüzdeki aylarda neresi olursa olsun kapalı mekanlarda sigara içtirmemeye kararlıyız”

istismar cezalarında yeni düzenleme istismara ağır ceza istismar cezaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş