Başbakan Binali Yıldırım'ın Yumuşak G Konusu Gündem Oldu

Başbakan Binali Yıldırım okulların sona ermesi nedeniyle bugün Ankara Cebeci Ortaokulu'nda akıllı tahtaya yazı yazarken yumuşak g'lerde zorluk yaşaması gündem oldu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Yumuşak G Konusu Gündem Oldu
Başbakan Binali Yıldırım'ın Yumuşak G Konusu Gündem Oldu Umut Aslan

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’da Cebeci Ortaokulu’ndaki 2016-2017 eğitim-öğretim yılı dönem sonu karne dağıtım törenine katıldı.Tören sırasında akıllı tahtaya yazı yazmak isteyen Yıldırım, “Sevgili öğrenciler, başarılar ve iyi tatiller” yazmaya çalışırken birkaç harfi yanlış yazınca Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından uyarıldı.Yıldırım’ın, Bakan Yılmaz tarafından düzeltilen cümlenin tamamını yazabilmesi yaklaşık on dakikasını aldı.

Başbakan Yıldırım’ın yazıyı düzelttikten sonra ‘G’nin üzerine konulanı “eskiden beri anlayamadığını” söylemesi gülüşmelere neden oldu. Binali Yıldırım, geçtiğimiz yıl da Erzincan’da bir okulda tahtaya yazdığı yazıdaki imla hataları dolayısıyla sosyal medyada çok konuşulmuştu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın okul tahtasına “Sevgili öğrenciler, başarılar ve iyi tatiller” yazmaya çalıştığı o ilginç anlar basın mensupları tarafından saniye saniye kaydedildi.İşte Başbakan Binali Yıldırım'ın gündem olan yumuşak g konusu

Konuşması sırasında geçmişinden anılar da paylaşan Başbakan Binali Yıldırım dedesi ile arasındaki anısını ise şu şekilde anlattı. Benim de ilkokulda 11 ders vardı 9'u zayıftı. Bir tek beden eğitimi ve müzik iyiydi. Dedem dedi ki, "Bu çocuk okumaz, çobanlık yapsın". Ben de dedeme "bana şans ver" dedim. İkinci dönemde hiç zayıfım kalmadı. Azmedince olur. Tatilde ailelerinizi, büyüklerinizi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin."

binali yıldırım yumuşak g binali yıldırım akıllı tahta başbakan yumuşak g videosu başbakan akıllı tahta videosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!