Balıkesir'de Deprem Oldu Mu? 17 Haziran 2017

Merkez üssü Ege açıklarında Midilli bölgesinde olan 5.5 şiddetindeki yeni bir depremin Balıkesir'den de hissedildiği bilgisi geldi. Herhangi bir can ve mal kaybı yok.

Balıkesir'de Deprem Oldu Mu? 17 Haziran 2017
Balıkesir'de Deprem Oldu Mu? 17 Haziran 2017 Umut Aslan

Merkez üssü Ege açıklarında Midilli bölgesinde olan 5.5 şiddetindeki yeni bir depremin Balıkesir'den de hissedildiği bilgisi geldi. Herhangi bir can ve mal kaybı yok. Gelen son dakika haberine göre merkez üssü ege açıklarında Midilli ile Karaburun arasında olan ve Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına göre 5.5 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Meydana gelen 5.5 şiddetindeki deprem 22.50 sularında meydana geldi ve bu deprem Balıkesir'de de hissedildi. Yerin 22.98 kilometre derinliğinde olan deprem, başta İzmir olmak üzere, Ege sahil şeridinde, Balıkesir, Manisa ve Aydın illerinde de hissedildi. Vatandaşların büyük panik yaşadığı deprem sonrasında halk sokağa döküldü ve açık alanlara akın etti. 

Balıkesir'dede hissedilen bu deprem sonrasında yetkililer köyleri ve ücra köşeleri arama tarama faaliyetlerinin başlandığının ve henüz can veya mal kaybı bilgisinin gelmediğini belirtti.

Ege'de meydana gelen ve Balıkesir'dede hissedilen 5.5 şiddetindeki deprem, Pazartesi günü oluşan 6.3 şiddetindeki depremin bir artçısı olduğu niteliğinde. 6.3 şiddetindeki depremin ardından bugüne kadar toplam 400 adet artçı deremin meydana geldiğini kaydeden deprem uzmanları bu depremler arasında şiddeti en büyük olan depremin bugün yaşandığını da ifade ettiler. Balıeksir'de hissedilen bu depremin artçı sarsıntılarının 1-2 hafta kadar daha sürebileceğinin bilgisini veren deprem uzmanları daha sonra fayların dengeye kavuşacağını iletti.

balıkesir deprem balıeksirde deprem mi oldu balıkesir sallandı mı balıkesir deprem şiddeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!