Balıkesir'de Deprem Oldu.. Depremin Şiddeti Kaç?

Son dakika.. Balıkesir'de yılbaşına girmeye dakikalar kala deprem oldu. 4.3 şiddetinde olan deprem İstanbul'da dahi hissedildi.

Balıkesir'de Deprem Oldu.. Depremin Şiddeti Kaç?
Balıkesir'de Deprem Oldu.. Depremin Şiddeti Kaç? Umut Aslan

Alınan bilgilere göre Balıkesir'in Erdek ilçesinde saat 23.12 sıralarında şiddeti 4.3 olan ve İstanbul'da dahi hissedilen bir deprem meydana geldi. Balıkesir'de meydana gelen bu deprem sonrasında AFAD (Afet ve Acil Durum Başkanlığı)'nın açıkladığı herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmazken, halk tedirgin oldu ve sokaklara çıktı. Balıkesir'de meydana gelen deprem İstanbul ve Bursa gibi illerde de hissedildiği için vatandaşların büyük bir kısmı internetten deprem sorgusu yapmaya başladı.

Balıkesir'in Erdek ilçesi 4.3 şiddeti ile sallanırken en çok merak edilen konulardan biri de depremin merkes üssünün neresi olduğu.. AFAD tarafından elde edilen bilgilere göre depremin merkez üssü Marmara Denizi'nde Marmara Adası açıkları olarak belirlendi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden edinilen bilgilere göre; Balıkesir'in Erdek ilçesinde ve Marmara Denizi'nde Marmara Adası açıklarında 4,3 şiddetinde meydana gelen deprem, yerin 12,4 kilometre altında oldu.

Balıkesir'in Erdek ilçesinde 4.3 şiddetinde meydana gelen deprem Bursa ve İstanbul'da da hissedildi. Geçtiğimiz günlerde de yine Balıkesir'de bir deprem daha meydana gelmişti.  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün verilerine göre Balıkesir'in Kepsut ilçesinde saat 21.54'te 3.5 büyüklüğünde meydana gelen deprem Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından da 3.5 olarak teyit edilirken, depreminmerkez üssü olarak Bigadiç belirlenmişti.

 

balıkesir deprem balıkesir artçı depremler balıkesir depremin şiddeti kaç balıkesir deprem mi oldu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı