Bakan Ömer Çelik'ten O Görüntülere Tepki!

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çelik burada açıklamalarda bulundu.

Bakan Ömer Çelik'ten O Görüntülere Tepki!
Bakan Ömer Çelik'ten O Görüntülere Tepki!

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çelik burada açıklamalarda bulundu.İşte o açıklamalar;

''Dün maalesef sosyal medyada çok acı görüntüler gördüm. Bir Avrupa başkentinde mültecilerin sokaklarda kalmaması için ellerindeki battaniyelerin toplandığı görüntüler. Ne yapacak bu insanlar? Ölümden kaçıp hür ve demokratik dünyaya sığınmışlar. Demokrasiden, insan haklarından bahsedeceğiz ama bir Avrupa başkentinde bu soğuk havada ellerindeki battaniyelerin bile toplanması bütün kazanımlarımızı tehlikeye atacak yaklaşımlardır. Biz Türkiye olarak üzerimize düşeni yaptık, yapmaya devam edeceğiz.

Yeni yılda büyük bir ajandamız var. Almanya, Fransa ve Hollanda gibi ülkelerde seçimler olacak. Dikkatli bir şekilde Avrupa coğrafyasında aşırı sağın aktivitelerine karşı duyarlı olmak zorundayız. İslamofobik akımların hakim olmaması konusunda ciddi hassasiyet göstermeliyiz.

T.C. olarak AB ile ilişkilerimizi sürdürme konusundaki görevlerimizi yerine getiriyoruz ama büyük resimde, Avrupa coğrafyasının demokratik değerlerini tehdit eden unsurlara karşı mücadele etmek, güvenli bir geleceğe sahip olmasını sağlanmasını temin etmek ve yabancılara karşı düşmanlığı engellemek gibi büyük ödevlerimiz var. Gümrük Birliği'nin güncellenmesi süreci Türkiye için çok önemli konular. Fasılların açılmaması gibi bir yaklaşım Türk halkına yapılmış en büyük haksızlıklardan biridir. Demokrasiyi savunmak demek Türkiye'nin yanında olmak demektir.'' sözlerinde bulundu.

ömer çelik finlandiya ab avrupa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek