Bakan Kaya'nın Konvoyu Hollanda'dan Sınır Dışına Çıkartıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın bulunduğu konvoyu Hollanda polisleri tarafından ülkeyi terk ederek Almanya'ya geri dönmeleri istendi.

Bakan Kaya'nın Konvoyu Hollanda'dan Sınır Dışına Çıkartıldı
Bakan Kaya'nın Konvoyu Hollanda'dan Sınır Dışına Çıkartıldı Fırat Ali

Holllanda'da skandal bitmiyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına iniş izni vermemesi ardından Özgürlük Partisi Lideri'nin yaptığı ırkçı paylaşım yetmezmiz gibi birde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın konvoyunu sınır dışı etmeleri.

Hollanda'nın Rotterdam kentine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın programını takip etmek için yola çıkan TRT, Anadolu Ajansı ve bakanlık konvoyundaki bir araç mola verdikleri sırada Hollanda polisleri tarafından kimlik kontrolu ve aramalar yapıldı. 

Rotterdam'ın yakınlarındaki bir akaryakıt istasyonunda mola veren konvoy aracı, TRT ve Anadolu Ajans ekibinin bulunduğu araçtaki herkes aşağıya indirilerek kimlik ve arama kontrolu yapıldı. Yapılan kontrol yaklaşık bir saat sürdükten sonra gazeteci ekip ve bakanlık konvoyunun bir an önce Hollanda'dan çıkmaları tekrar Almanya'ya dönmeleri istendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlunu'nun uçus iznin iptal edilmesi ardından Almanya'dan Hollanda'ya geçeceğini bildirmesi üzerine Hollanda polisi alarıma geçti. Mola halindeki konvoyu çeviren polisler ülkeyi terk etmelerini istedi.

ROTTERDAM'DA CİDDİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINIYOR 

Rottemdam'a Bakan Kaya'nın geleceği haberini alan Hollanda'da yaşayan Türk halkı konsolosluk önünde topladı.  Ciddi güvenlik önlemleri alan polis kalabalığın artmaması için araç ve yaya trafiğini kesti.  Ellerinde Türk bayrakları ile konsonsolğun önüne gelen Türk halkı dağıtılmaya çalışıldı.

 

 

hollanda skandal bakan kaya ülke dışına sınır dışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?