Bakan Kaya: Hadım Kanuni Düzenlemeyle Tekrar Gündemde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya, hadım konusunun tekrar gündemde olduğunu söyledi.

Bakan Kaya: Hadım Kanuni Düzenlemeyle Tekrar Gündemde
Bakan Kaya: Hadım Kanuni Düzenlemeyle Tekrar Gündemde

Açılışa katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Kaya kimyasal hadım konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Polis Eşleri Derneği tarafından düzenlenen kermesin açılışına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, derneğin 3 bin polis çocuğuna burs verdiğini söyledi. 

Bakan Kaya, Zeytin Dalı Harekatının başarıyla devam ettiğini söyleyerek, “Şehitlerimizin aileleri bizlere emanet. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da hep birlikte sahip çıkacağız inşallah” dedi. 

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bakan Kaya, hadımla ilgili Adalet Bakanı Gül’ün yaptığı açıklamayı hatırlatarak, hadım konusunun masada olduğunu ve çocukları her türlü ihmal ve istismardan korumak için  çalışmaların yapıldığını söyledi. 

Yaptıkları çalışmalara değinen Bakan Kaya; aile eğitim programlarıyla ve müfredat için verdikleri önerilerle birlikte tüm ilköğretim okullarında, çocukların yaşına ve ruhsal gelişimine uygun bir şekilde kendi bedenini tanıma, kötü dokunuş, iyi dokunuşu ayırt etme ve kötü bir dokunuşa maruz kaldığında sessiz kalmama, çığlık atmaya kadar varacak şekilde çalışmalar yapıldığını söyledi. 

Şiddete ihmal istismara uğrayan tüm çocuklar ve istismara uğrayan kadınlar  için de kadın izlem merkezleri kuracaklarını belirten Bakan Kaya, bunun da çok önemli tarihi adım olduğunu ifade etmek istediklerini söyledi. 

Alo 183 hattımızı tüm topluma duyurmak istediklerini belirten Bakan Kaya,  Alo 183 bizim kadın çocuk çağrı hattı, şiddete uğrayan, ihmale uğrayan, istismara uğrayan tüm kadınlar çocuklar ya da sosyal yardım ve destek ihtiyacı olan tüm kadınlar, çocukların bu hattı arayabileceklerini söyledi. 

kimyasal hadım nedir Bakan Kayadan hadım açıklaması hadım konusunda düzenleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş