Bakan Çelik'ten 'Domuz Partisi' Tepkisi

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Hollanda'da cami önünde iftar saatinde domuz eti mangal partisi düzenlenmesine Belediyenin izin vermesine tepki gösterdi.

Bakan Çelik'ten 'Domuz Partisi' Tepkisi
Bakan Çelik'ten 'Domuz Partisi' Tepkisi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, twitter hesabından, "Rotterdam'da aşırı sağcı PEGİDA örgütüne cami önünde domuz çevirme izni verildi. Perşembe günü bu faşist örgüt mensupları iftar saatinde Rotterdam'da Diyanet'e bağlı Laleli Camii önünde mangal partisi düzenleyerek, domuz çevirecek. Bu, bugüne kadar nefret suçları tarihinde görülmüş en ahlaksız eylem girişimidir. Bu derece ahlaksız bir eyleme yasal izin verilmesi de başka bir ahlak yoksunluğudur." diye tepkisini ifade etti.

Hollanda'daki diğer şehirlerin Pegida'nın iftar saatinde cami önlerinde domuz çevirme girişimlerine izin vermediklerini hatırlan Bakan Çelik, " Rotterdam'ın Fas kökenli Belediye Başkanı Ahmed Abutalib, PEGIDA'nın gösteri yapmasının yasalara aykırı olmadığı görüşünde. Ne büyük bir trajedi!" diyerek görüşünü paylaştı.

Hollanda’da Türk ve Müslüman örgütlerinin karşı tepki olarak cami çevresinde çiçek bırakma eylemi yapacaklarını ve "Nefretin kokusuna karşı çiçeklerden bir sevgi duvarı" vurgusuyla tepki göstereceklerini ifade eden AB Bakanı Ömer Çelik, "Gerçek bir insanlık dersidir bu. Müslümanlar, nefret siyasetine karşı 'insanlık dersi' verecekler. Böylece camilere, kiliselere, havralara saygıyı hatırlatacaklar. Bu saygının olmadığı yerde, demokrasinin, hukukun ve hürriyetlerin değil nefretin hakim olacağı vurgulanacak böylece. Bu ahlaksız nefret girişimine karşı Müslümanların 'insanlık dersi' verme biçimi gurur vericidir. Nefret odaklarına karşı insanlığın sesini herkesle beraber yükseltmek gerekiyor." diyerek Müslümanların ibadetlerine yapılan gösterileri kınadı.

ab bakanlığı hollanda rotterdam pegida domuz partisi ömer çelik müslüman camii
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?