Aylin Nazlıaka Zorla YSK'ye Girdi!

YSK önüne giden eski CHP'li bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka sayımı takip etmek istedi ancak içeri hemen alınmadı...

Aylin Nazlıaka Zorla YSK'ye Girdi!
Aylin Nazlıaka Zorla YSK'ye Girdi! Hilal Mert

Bugün Türkiye için tarihi bir gün! 16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile Türkiye Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne geçmiş oldu. Bugün de ilk kez bu sistemin ilk seçimi yapılıyor. Seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimerde ise 8 parti yarıştı.

Bugün Saat 08:00 itibariyle oy verme işlemi başladı, saat 17.00'da oy kullanma işlemi sona erdi. Hemen oyları sayma işlemi başladı. YSK'dan gelen sonuçları sadece Anadolu Ajansı takip ediyor. Bu seçim ilk kez YSK'ya ne haberciler ne de siyasiler içeri alııyor ancak böyle bir yasak yasal olarak söz konusu değil!

YSK önüne giden eski CHP'li bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, YSK'ya girmek istedi ancak içeri alınmayınca görevlilerle tartıştı. eçim sonuçlarını takip etmek için YSK'ye girmeye çalışan Nazlıaka, içeri alınmayınca görevlilerle yaşadı, tartışmanın ardından sonunda içeri girebildi.

Bağımsız vekil Nazlıaka, Twitter'dan yaşadığı tartışmayı canlı olarak da yayınladı ve şu mesajları paylaştı;

“Milletvekilleri de dahil herkese giriş yasağı var” diyen YSK yetkilileri nedense Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ‘nın on dört araçlık filosuna müsade ediyor. Karşı çıkan vatandaşlar ise darp ediliyor, gözaltına alınmakla tehdit ediliyor. Bu korku neden YSK!!"

ysk oy sayımı Aylin Nazlıaka seçim 24 haziran Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi anadolu ajansı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor