Atatürk'e Hakaret Eden Zanlı Cezaevine Kondu!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kabri olan Anıtkabir'in önünde hakaret eden sinkaflı sözler söyleyen zanlı Safiye İnci cezaevine kondu!

Atatürk'e Hakaret Eden Zanlı Cezaevine Kondu!
Atatürk'e Hakaret Eden Zanlı Cezaevine Kondu! Hilal Mert

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kabri olan Anıtkabir'in önünde hakaret eden sinkaflı sözler söyleyen zanlı Safiye İnci Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Burhan Tezcan koordinesinde sürdürülen soruşturma kapsamında yakalandı ve ifadesi alındı. İifadesi alınan İnci ifadenini ardından "5186 sayılı Atatürk'ü Koruma Kanuna Muhalefet" suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk edildi.

Hakim karşısına çıkarılan İnci hakime karşı kendini şöyle savundu;

"Anıtkabir'e Halam Z.K., kuzenlerim E.A. ve S.A. ile birlikte gittik. Gezme amacıyla ve halamın, kuzenlerimin ısrarı üzerine gittim. Ben kendim gitmek istemiyordum. Videoyu kendi isteğimle çektim. Bana kimse yardım etmedi. Herhangi bir amacım yoktu. Bir anlık boşluğuma, cahilliğime geldi. 8 yaşından beri kapalıyım. Yaklaşık 6 yıldır da çarşaf giyiyorum. Bu olayı da herhangi bir provoke amaçlı yapmadım. 20 Temmuz 2018 tarihinde Instagram'daki hesabıma çekip attım ve yaklaşık 5 dakika sonra da bu görüntüleri hesabımdan sildim. Halam ve kuzenlerim çektiğim videoyu gördükleri zaman videoyu kaldırmam için beni uyardılar, ben de videoyu 5 dakika içinde kaldırdım. Ardından ailem tarafından özür videosu çekmem yönünden uyarıldım. Ben çekmeyince kuzenim E.A. benim adıma bu özür videosunu çekip kendi Instagram hesabından büyük sayfalara attı. Video içeriğinden kullandığım ifadelerden dolayı çok pişmanım, bunun suç olduğunu bilmiyordum. Herkesten çok özür diliyorum."

Zanlı Safiye İnci, hakimlik sorgusunun ardından "5186 sayılı Atatürk'ü Koruma Kanuna Muhalefet" suçundan tutuklanarak Ankara Sincan Cezaevine gönderildi... 

NELER OLMUŞTU?

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e büyük saygısızlık yapan Safiye İnci'nin sarf ettiği o cümleler;

"Geldiğim için çok utanıyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip’i sevmeyen Atatürkçüler var ya… Atatürk Tayyip’in b.ku bile olamaz."

Bu yalan ve aşağlama sözler ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıklayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli kadının yakalanması için çalıştıklarını da duyurdu. Savcılık soruşturmasını haber alan Safiye İnce bir video daha yayınladı ve özür diledi. Yüzünün gözükmediği videoda sanık Safiye İnci olduğu iddia edden kişi, Atatürk'e saygı duyduğunu ancak Atatürk'ün kendi düşüncelerine saygı duymadığı için sinirlendiğini ve videoyu çektiğini söyledi.

Erdoğan Anıtkabir Mustafa Kemal Atatürk 5186 sayılı Atatürk'ü Koruma Kanuna Muhalefet Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Safiye İnci cezaevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı