Atatürk'e Hakaret Eden Safiye İnci Hakkında Flaş Gelişme

Atatürk'e hakaret ettiği görüntüleri sosyal medyada paylaşmasının ardından tutuklanan Safiye İnci hakkında 4 yıla kadar hapis isteniyor...

Atatürk'e Hakaret Eden Safiye İnci Hakkında Flaş Gelişme
Atatürk'e Hakaret Eden Safiye İnci Hakkında Flaş Gelişme Hilal Mert

Atatürk'e hakaret ettiği görüntüleri sosyal medyada paylaşmasının ardından tutuklanan Safiye İnci hakkında oluşturulan iddianame tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Dalgalı tarafından hazırlanan iddianede Safiye İnci'nin Instagram hesabından paylaştığı görüntüdeki sözleri aktarıldı ve bu sözlerin, "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret niteliğinde olduğu" ifade edildi.

Sanık Safiye İnci'nin pişmanlığını dile getirdiği bildirilen iddianamede, sanık için "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun" uyarınca "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi. İddianameyi kabul eden Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesi, Safiye İnci'nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

NELER OLMUŞTU?

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e büyük saygısızlık yapan Safiye İnci'nin sarf ettiği o cümleler;

"Geldiğim için çok utanıyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip’i sevmeyen Atatürkçüler var ya… Atatürk Tayyip’in b.ku bile olamaz."

Bu yalan ve aşağlama sözler ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıklayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli kadının yakalanması için çalıştıklarını da duyurdu. Savcılık soruşturmasını haber alan Safiye İnce bir video daha yayınladı ve özür diledi. Yüzünün gözükmediği videoda sanık Safiye İnci olduğu iddia edden kişi, Atatürk'e saygı duyduğunu ancak Atatürk'ün kendi düşüncelerine saygı duymadığı için sinirlendiğini ve videoyu çektiğini söyledi.

Safiye İnci Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Burhan Tezcan koordinesinde sürdürülen soruşturma kapsamında yakalandı ve ifadesi alındı. İifadesi alınan İnci ifadenini ardından "5186 sayılı Atatürk'ü Koruma Kanuna Muhalefet" suçundan tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hâkimliğine sevk edildi.

Safiye İnci ankara hapis atatürk hakaret erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?