Atatürk'e Hakaret Eden Provokatör Adliyeye Sevk Edildi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret eden ve bunu sosyal medya hesabından yayınlayan kadın adliyeye sevk edildi...

Atatürk'e Hakaret Eden Provokatör Adliyeye Sevk Edildi
Atatürk'e Hakaret Eden Provokatör Adliyeye Sevk Edildi Hilal Mert

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e kabri olan Anıtkabir'in önünde hakaret eden sinkaflı sözler söyleyen zanlı Safiye İnce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dün gece yakalandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince halasının Demetevler semtindeki evinde gözaltına alınan Erzurum'un İspir ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen 23 yaşındaki Safiye İnce, götürüldüğü Güvenlik Şube Müdürlüğündeki ifade işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi.

Yapılan işlemlerin ardından kamuoyuna bir açıklama yapan Başsavcılık, Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle Ankara'da gözaltına alınan Safiye İ.'nin, 5186 Sayılı Yasa'ya muhalefet ederek Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildiğini bildirdi.

NELER OLMUŞTU?

Anıtkabir'in önünde Atatürk'e büyük saygısızlık yapan Safiye İnci'nin sarf ettiği o cümleler;

"Geldiğim için çok utanıyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip’i sevmeyen Atatürkçüler var ya… Atatürk Tayyip’in b.ku bile olamaz."

Bu yalan ve aşağlama sözler ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıklayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli kadının yakalanması için çalıştıklarını da duyurdu. Savcılık soruşturma ile ilgili detayları da kamuoyu açıklaması ile duyurdu;

"Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medya'da yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara C.Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır.Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Atatürk'e hakaret edilen videonun tepki toplamasının ardından sanık Safiye İnci sosyal medyadan yayınladığı başka bir video ile özür diledi. Yüzünün gözükmediği videoda sanık Safiye İnci olduğu iddia edden kişi, Atatürk'e saygı duyduğunu ancak Atatürk'ün kendi düşüncelerine saygı duymadığı için sinirlendiğini ve videoyu çektiğini söyledi.

Safiye İnci Safiye İnce atatürk saygısızlık tutuklama ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?