Atatürk Havalimanı'nın Ağır Misafirleri Vardı: 5 Gergedan

Turkish Cargo, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan 5 beyaz gergedanı kargo uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı Çin'e taşıdı.

Atatürk Havalimanı'nın Ağır Misafirleri Vardı: 5 Gergedan
Atatürk Havalimanı'nın Ağır Misafirleri Vardı: 5 Gergedan Hilal Mert

Dünyanın 122 ülkesinde gerçekleştirdiği canlı hayvan taşımaları ile küresel ticaretin yanında doğal dengenin korunmasına da katkı sağlamayan THY'nin kargo markası Turkish Cargo bu kez nesli tükenmekte olan gergedanları taşıdı!

Geçtiğimiz hafta Güney Afrika´nın Johannesburg kentinden havalanan Turkish Cargo, doğumları uzman ekiplerin kontrolünde gerçekleştirilen 5 beyaz gergedanı konterneyler ile İstanbul aktarmalı olarak Çin'e götürdü.

Çin´in Şanghay kentine taşınan gergedanlar türlerinin yok olma riski taşıması nedeniyle 3 yaşına kadar gözetim altında büyütüldü. Birer tonluk 5 beyaz gergedan yeni yuvalarına başarılı bir şekilde ulaştırıldı.

Geçmişte en yaygın gergedan cinsi olan beyaz gergedanlar, günümüzde özellikle boynuzları sebebiyle kaçak avlanma tehdidi altında bulunuyor. Gergedan boynuzu Uzak Doğu tedavi yöntemlerinde önemli bir yer tutarken dekorasyon amaçlı olarak da alıcı buluyor.

NELER OLMUŞTU?

Turkish Cargo bir süre önce de; Johannesburg´tan 7´si yavru 10 tane aslanı Pakistan´a, 10 tane zebrayı Bangladeş´e, 4 tane fili Birleşik Arap Emirlikleri´ne, Demokratik Kongo Cumhuriyeti´nden de 3 tane maymunu Ukrayna´ya İstanbul aktarmalı olarak taşıdı. Nesli tükenme tehlikesi altında olan 20 pengueni de, Letonya´dan İstanbul aktarmalı olarak Çin´e ulaştırdı. Geçtiğimiz yıl ise 2.2 milyon civciv, 147 ton akvaryum hayvanı, 45 bin papağan, 28 arslan, 28 penguen taşıdı.

Atatürk Havalimanı Gergedan Turkish Cargo Şanghay Çin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?