At Üstünde Başbakan Binali Yıldırım

Son dönemde bir çok faaliyete katılan Başbakan Binali Yıldırım, 736. Söğüt Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nde de yerini aldı. Uzun bir birlik mesajı veren Yıldırım, şenlik alanına at üstünde ve başında kalpak ile geldi.

At Üstünde Başbakan Binali Yıldırım
At Üstünde Başbakan Binali Yıldırım

Her yıl kutlanan Söğüt  Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri'nin bu yıl 736.’sı gerçekleşti. Şenliğe Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. Şenlikte uzun bir konuşma yapan Yıldırım, 15 Temmuz’da 80 milyonun milletin adamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hainlerin def edildiği, bundan sonra her alanda ülkemizin sıçrayarak yeni ufuklara yelken açacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım tören alanına eskiden atalarımızın giydiği kaypak takarak ve atın üstünde geldi. Halkı bu şekilde selamlayan Yıldırım, daha sonra şenlik etkinliklerini izledi.

ERTUĞRUL GAZİYE DUA

Binali Yıldırım daha sonra Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin türbesine giderek dualar okudu. Tam o sırada nöbet değişimi yapan askerleri de izleyen Yıldırım, onlarla bir de fotoğraf çekildi.

Şenliğin ardından vatandaş ise sohbet eden Binali Yıldırım, daha sonra şenlik alanından ayrıldı.

736 yıldır devam ettirilen Söğüt  Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri ile Kayı Boyu’nun başı olan Ertuğrul Gazi tekrar yad edilmiş oldu.

binali yıldırım at üstünde binali yıldırım at başbakan binali yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
 Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi
Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi