Arda Turan'ın Gazeteci Bilal Meşe'yi Yumrukladı. Bilal Meşe Dava Açacak

Makedonya maçı dönüşünde uçakta bir anda yılların deneyimli gazetecisi Bilal Meşe'nin üzerine saldıran küfür ve yumruklar savuran Arda Turan mahkemelik olabilir.

Arda Turan'ın Gazeteci Bilal Meşe'yi Yumrukladı. Bilal Meşe Dava Açacak
Arda Turan'ın Gazeteci Bilal Meşe'yi Yumrukladı. Bilal Meşe Dava Açacak Umut Aslan

Dün gece Makerdonya-Türkiye milli maçı sonrasında Üsküp'ten havalanmakta olan Türk Milli Takımı kafilesinin ve teknik ekibinin bulunduğu uçakta çirkin bir olay yaşandı. Milli takım futbolcusu Arda Turan, Milliyet gazetesi yazarı,Bilal Meşe'yi darp etti. Yılların duayen gazetecisi Bilal Meşe'ye küfürler eden, boğazını sıkan ve yumruk savuran Arda Turan Fatih Terim ve Yıldırım Demirören'i bile hede alabilecek sözler sarfetti. Gazeteci Bilal Meşe'nin boğazına sarılan Arda Turan'ı etraftaki takım arkadaşları ve teknik ekip elemanları ayırmakta zorlandı.

İşte Arda Turan'ın Saldırı Anındaki O Küfürleri

Arda Turan'ın Bilal Meşe'ye EURO 2016'daki prim tartışmaları yüzünden saldırdığı öğrenildi. İşte Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'ye saldırı anında sarfettiği o sözler "Söyle Bilal Meşe, söyle orada mıydın? Bizle miydin de prim mevzusunu yazdın? Biz kimden para istemişiz? Kimden prim istemişiz? Konuş şimdi konuş. Hadi, onlarda burada! Burada soruyorum. Kim yazdırdı bunları sana. Kim söylüyor sana bunları söyle hadi. Bu ülke böyle ülke! Seni bu uçağa alırlar. Alırlar tabii. Seni bu uçağa alanlara da söylüyorum! Duysunlar. Senin gibi şerefsizi bu uçağa alanların a…. k….!”

Gazeteci Bilal Meşe "Suç Duyurusunda Bulunacağım"

Yaşanan bu talihsiz olayın ardından açıklamalarda bulunan gazetece Bilal Meşe Arda Turanhakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi ve olayın ayrıntılarını şu şekilde anlattı. " "Uçağa bindik. 12-A'da oturuyordum. Uçak motorlarını çalıştırdı ve kemerimi henüz bağlamıştım ki birden yanımda 'Bilal Meşeeee' diye bağıran Arda'yı gördüm. Önce şaka yapıyor zannettim. Ancak bir iki saniye sonra küfürler ederek gelen yüzünde garip bir ifade gördüğüm Milli Takım'ın Kaptanı ile karşı karşıya kalmıştım. Şoktaydım. O hala ana avrat, din iman küfürlere devam ediyordu. Birden yanımıza önce fotomuhabirimiz Vedat Danacı geldi. Ne yapıyorsun Arda deyip onu sakinleştirmeye çalıştı. Bu arada salladığı bir yumruk boşa gitti. Aslında Vedat tuttuğu için yumruk boşa gitti. Hadise devam ederken Milli Takım antrenörü Levent Şahin hadiseye müdahale etti. Birde koruma vardı. Onu sakinleştirmeye çalışan. Korumayada ağzına geleni söyledi. Hatta 'Sen kim oluyorsun' gibisinden laflar etti. Ben bu olaylar sürerken elimi arkaya doğru götürdüm ve hiçbir biçimde kendisine müdahele etmedim. Fatih Terim iyi ki arkaya gelmedi yoksa bu durumda, daha kötü şeyler de olabilirdi diye düşünüyorum. Bence gelmediği iyi oldu."

Arda Turan Açıklama Yaptı

Dün gece milli takım uçağında yaşanan bu olayın ardından bu sabah sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Arda Turan şu sözleri söyledi:

(Savunma amaçlı değil; bilgilendirme amaçlıdır..) Yarın kalktığınızda muhtemelen haberleri görüceksiniz... Eleştiriler, kınamalar, köşe yazıları, hep beraber birbirlerine destek, planları ve devamı... DEMİŞTİM!!! Islıklandıktan sonraki röportajımda olanları unutmıycam diye (euro 2016)... Dün ilk defa Milli Takım uçağında gördüm o şahsiyetlerden birini aylar sonra. Onlar kim mi?? Biz ülkemizin formasını terletirken ve sonrasında; yalanla, iftirayla, insanların onuruna laf söyleyerek, ailevi değerlerine dil uzatıp sonra buna gazetecilik diyen kişiler. Merak etmeyin. (3 5 kişiler). Tabi alışmışlar bunları yapıp pişkince gezmeye... Neden? Çünkü düzen böyle gazeteciler ya (gazetecilik) aylar geçince unutuluyor ya.. Çocukları, gençleri, kaoslar ve krizle besleyenler; hayalleri başka yerlere taşıyanlar. Yok öyle insanın, karakterine, ailesine değerlerine laf atmak. Unutmayanı da var bunun.! Benim futbolculuğumu eleştiren gerçek gazetecilere teşekkür etmişliğim vardır haklısınız diye... Çünkü bu meslek olabilir. Ama aileme, değerlerime olmaz; gücüm yettiğince de buna izin vermiycem... Dün yaptığım doğrumuydu... Bilmem!!! Evine misafir olup, adam satıp, iftira atıp arkadan iş çeviren olucağıma... Yüzüne, bağırarak, hakaret ederek, saldırarak cevap beklerim... Belki doğru değil ama dürüstçe, onurlu, şerefli bir davranış... Ha cevap aldım mı? YOK kıvırmaca... (klasik) aylarca sayfa doldurdu; ama karşımda iki kelime yok. (gerçi yarın konuşurlar) arkamdan..!!! Bu fotoğrafta gördüğünüz çocuk hayatta iyi veya kötü ne yaptıysa bedelini ödedi; öder de.. Allah'tan başka kimseden bir şey istemedi, beklemedi.. Hesabı da kimseye vermez... Arda Turan yola çıkarken İYİ FUTBOLCU, STAR, vs... olmak için ÇIKMADI... Şerefli, onurlu bir adam olmak için, ailesine sevdiklerine sahip olmak için ÇIKTI.. Her kim Şerefime, aileme, onuruma laf etmeye kalkarsa; Allah'ın bana verdikleriyle, gücüm yettiğince karşılığını alır... iyi geceler

Bilal Meşe Kimdir?

Gazeteciliğe 1973 yılında başlayan Bilal Meşe lise mezunudur. Mesleğe Türk Haberler Ajansı’nda başlayan Meşe, ilk olarak Beşiktaş muhabirliği yapmıştır. Ünlü gazeteci şu an Milliyet gazetesinda spor yazarlığı yapmaktadır.

arda turan saldırı arda turan yumruk bilal meşe bilal meşe kimdir arda turan uçakta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!