Aöf Kayıt Yenileme Tarihleri

Açıköğretim iktisat ve işletme fakülteleri için kayıt yenileme tarihleri açıklandı. AÖF öğrencilerinin merakla beklediği kayıt yenile tarihleri Açıköğretim fakültesinin verdiği kararla 26 Eylül- 6 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Aöf Kayıt Yenileme Tarihleri
Aöf Kayıt Yenileme Tarihleri

Öğrencilerin kayıt yenilemek için 11 günlük süresi olacak. AÖF kayıt yenilemeleri için ücretlerin ne kadar olduğu ise henüz açıklanmadı.
AÖF kayıt yenilemeleri için verilen 11 günlük sürenin son  gününe kayıt işlemini bırakanlar yaşanacak yoğunluktan dolayı hiç beklemedikleri mağduriyetler yaşayabilir. Uzmanların AÖF öğrencilerine tavsiyeli kayıt yenileme işlemini sürenin başlaması ile birlikte izleyen ilk günlerde yapması, son güne yaklaştıkça artan kayıt yoğunluğu son gün sistemsel problemlere neden olmakta. Bu durumdan AÖF'nin hiç bir sorumluluğu olmamakla birlikte sistem yüzünden kayıt yapılamaması durumunda, kayıt yaptıramayan öğrenci bir yıl kaybetmiş olacak.
Kayıt yenileme işlemini başka sebepler ile yapamamış olan adaylar için de çok özel durumlar var. Belgeli gerekçelerin bile tamamı kayıt yenileme hakkı elde edilmesine yetmiyor. AÖF'nin kendi kurumsal sitesinde hangi durumlarda kayıt kaçıran kişilerin kayıt yenileyebilceğinin ayrıntıları maddeler olarak belirtilmekte. 
Uzmanların her türlü aksiliği göz önünde bulundurarak öğrencilerin elini çabuk tutması yönünde hem fikir. 
Kayıt yenileme işleminin yapılması ile birlikte pasif olarak öğrencilik durumu aktife dönen öğrencilerin kayıt yenileme işlemi başarı ile yapılmış demek oluyor ve bunun her öğrenci tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.

aöf kayıt yenileme tarihleri aöf yeni dönem kayıtları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!