Antalya'da İçki Yasağı Geldi

Antalya içkiyi çok fazla tüketen bir ilimiz. Antalya yetkilileri aldığı kararla açık havada içki içmek yasaklandı. Kurala uymayanlara cezai işlem uygulanacak.

Antalya'da İçki Yasağı Geldi
Antalya'da İçki Yasağı Geldi

Turizm açısından en önemli illerimizden olan Antalya'da içki tüketimi oldukça fazla. Bu durumdan dolayı çevrede çok fazla kötü örnek teşkil edecek içki tüketimi ve içki içen kişilerin sarhoş olmasından dolayı çevreye verdiği zarar düşünülerek, açık alanlarda içki tüketimi yasaklandı. 

Sadece Antalya'da alınan bu karar tepkilere yol açtı. Kimisi kararın güzel olduğunu savunurken, içki tüketen kişiler, özgürlüklerine engel olacak bir karar oalrak niteledi.

TURİZM ETKİLENİR Mİ?

Antalya'ya gelen bir çok turist içki tüketmektedir. Özellikle Rus vatandaşları içki konusunda çok hassastırlar. Söylenene göre Rusların hristiyanlığı seçip, müslümanlığı seçmeme sebeplerinden birisi de içki serbestiyeti olduğudur. Bu sebeple açık alanda içki tüketiminin yasaklanması, içki tüketmeyi seven bir çok kişinin yasak dolayısıyla başka şehirleri tercih edebileceği düşünülüyor. 

Açık alan olarak, park, otogar, sokaklar gibi topluma hizmet eden yerler olarak açıklandı.

Kurallara uymayanlar polise şikayet edilebilecek. Yasağı çiğneyenlere cezai işlem uygulanacaktır. Bu uygulamanın Antalya'dan sonra tüm illerde de uygulanması bekleniyor.

antalyada içki yasağı antalyada açık havada içki yasak antalya turizm antalya içki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
Netflix, TV'de Kullanımı Daha Kolay Hale Getiriyor
 Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi
Instagram’a Çevrimiçi Olduğunu Gösteren İşaret Geldi