Almanya’dan Sığınma Taleplerine Ret

15 Temmuz’dan Almanya’ya sığınma talebinde bulunanların sayısı oldukça fazla. Almanya talepleri değerlendirmeye ve cevap vermeye başladı. Alınan kararlara göre taleplerin yüzde 60’ına olumsuz yanıt verdi Almanya. Olumsuz cevap verilenlerin sayısı 6 bin 748 kişi ve bu kişilerin sınır dışına çıkmaları isteniyor.

Almanya’dan Sığınma Taleplerine Ret
Almanya’dan Sığınma Taleplerine Ret

Almanya’da bulunan sığınmacı olmak isteyenlerin arasında diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip devlet memurları ve ailelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Türkiye’den gelen taleplerin yarısından fazlasına olumsuz cevap veren Federal Göç ve Mülteci Dairesi 15 Temmuz sonrası gelen taleplerin yoğunlaşmasıyla olabildiğince hızlı karar vermek için taleplere çok hızlı cevap verdi ve başvuranların yüzde 60 kadarının mültecilik talebini kabul etmedi.
 KABUL EDİLMEYENLER SINIRI DIŞI
Talepleri değerlendiren BAMF  şu ana kadar yaklaşın 9 bin Türk’ün başvurusunu tek tek ele aldı ve sonuçlandırdı. Türk mülteci başvurusunda bulunanların çoğu 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gerçekleşmesi gözlerden kaçmadı. Bu taleplerden 3 bin 500’ünü olumlu olarak sonuçlandıran BAMF diğer sığınma taleplerine ise olumsuz vererek, başvuru sahiplerine ülkeyi terk etmelerini bildirdi.
Talepleri değerlendirmeye alınanlar dışında Almanya’ya yasa dışı yollarla gelen ve resmi olarak her hangi bir işlemde bulunmayan kişilerin sayısının da oldukça fazla olduğunu ve bu konuda çalışmalarının sürekli devam etiği açıklayan Yabancılar Kayıt Merkezi yaklaşık 10 bin kadar yasa dışı ülkeye giriş olduğunu ve bu kişilerin sınır dışı edileceğini bildirdi.

almanya sığınma talebi almanya sığınma almanya iltica
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft’un ‘Your Phone’ Uygulaması Yayınlandı
Microsoft’un ‘Your Phone’ Uygulaması Yayınlandı
‘Twitter Lite’ Türkiye ve 20 Ülkede Kullanıma Girdi
‘Twitter Lite’ Türkiye ve 20 Ülkede Kullanıma Girdi