Almanya Hamburg'ta 1 Milyar Euro'luk Kokain Ele Geçirildi

Almanya'nın Hamburg şehrinde Uruguay'dan gelen bir yük gemisine yapılan baskında 1 milyar Euro değerinde kokain ele geçirildi. Yakalanan uyuşturucu miktarı Almanya tarihinin en yüksek uyuşturucu miktarı olarak kayıtlara geçti

Almanya Hamburg'ta 1 Milyar Euro'luk Kokain Ele Geçirildi
Almanya Hamburg'ta 1 Milyar Euro'luk Kokain Ele Geçirildi Umut Aslan

Hamburg Limanı'nda bir konteyner içinde 4,5 ton kokain ele geçirildi. Bu, şimdiye kadar Almanya'da ele geçirilen en büyük kokain teslimatı... Hamburg Gümrük Dairesi kokainin piyasa değerinin 1 milyar euro civarında olduğunu açıkladı. Bunun Almanya'da şimdiye kadar ele geçirilen en büyük kokain teslimatı olduğu belirtiliyor.

Yetkililer 211 spor çantasında saklanan kokainin Almanya’da şimdiye kadar ele geçirilen en büyük miktarda uyuşturucu olduğunu duyurdu. Ele geçirilen kokainin güvenlik birimleri nezaretinde imha edildiği de belirtildi. Hamburg Limanı’nda Uruguay’dan gelen yük gemisinde yapılan aramalarda bulunan kokainin, gemiye soya fasulyesi olarak yüklendiği öğrenildi. Geminin Hamburg üzerinden Belçika'nın liman kenti Anvers'e gitmekte olduğu belirtiliyor.

Almanya'da geçen yıl bir tona kadar kokain teslimatları ele geçirilmişti. Geçen yıl sadece Hamburg'da gümrük yetkilileri üç teslimatı tespit etmiş ve toplamda 3,8 ton kokaine el koymuştu.

Hamburg Gümrük Dairesi kokainin saflık dereceğinin yüksek olduğunu ve diğer maddelerle karıştırılarak çoğaltıldığında sokaktaki satış değerinin 1 milyar euro civarında olduğunda açıkladı. Hamburg Gümrük Dairesi açıklamasında "Bu muazzam miktar Almanya'da bir seferde emniyet altına alınan en büyük miktar" ifadelerini kullandı.

hamburg uyuşturucu kokain 1 milyar euro uruguay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?