Alaattin Çakıcı'nın Yeğenine Silahlı Saldırı.. Ağır Yaralandı

Çete lideri Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı bugün akşam saati sıralarında bir restorantta yemek yerken kurşuna dizildi. Ağır yaralanan Çakıcı yaşam mücadelesi veriyor.

Alaattin Çakıcı'nın Yeğenine Silahlı Saldırı.. Ağır Yaralandı
Alaattin Çakıcı'nın Yeğenine Silahlı Saldırı.. Ağır Yaralandı Umut Aslan

Cezaevinde bulunan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın yeğeni olan Adem Çakıcı'ya bugün akşam saat 18.00 sularında Kadıköy'de bir restorantta silahlı saldırı düzenlendi. 32 yaşındaki Adem Çakıcı Kadıköy'de bir otelin restoranında yanındaki bir kişiyle yemek yerken yan masadan kalkıp yanlarına gelen 2 kişi tarafından adeta kurşun yağmuruna tutuldu.

Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı'yı silahlı saldırı ile ağır yaralayan kimliği belirlenemeyen zanlılar daha sonra otelden çıktı ve gri renkli bir araca binerek hızla olay yerinden uzaklaştı. Otel yetkililerinin durumu ihbar etmesi üzerine olay bölgesine çok sayıda polis ekipleri ve sağlık görevlileri geldi. Sağlık ekipleri ilk müdahalede Adem Çakıcı'nın vücuduna 5 merminin isabet ettiğini bildirdi ve ağır yaralı hasta acil olarak Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayatta kalma mücadelesi veren Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Adem Çakıcı'nın henüz neden ve kim tarafından saldırıya uğradığı belirlenemezken, polis ekipleri olayla ilgili çok yönlü çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekipleri, otel ve restoranında kanıt araştırması yaparken;  Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, otelin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek şüphelilerin kimliklerine ulaşmaya çalışıyor.

Adem Çakıcı 2008 yılında Antalya'da polis ekiplerinin düzenlediği Veliaht Operasyonu'nda örgüt kurmak suçundan tutuklanmıştı. Amcası olan Alaattin Çakıcı'nın ise Adem Çakıcı'ya daha önce yolladığı bir mektupta şu ifadeleri kullanması dikkat çekmişti. “Bu mektubu oku ve herkese okut. Cem ve İsmail’e çok selam söyle. Sana bir şey soracağım, Hacı (Eski damadı) ile bir işin var mı? Onunla sakın iş yapma. Yasa dışı iş yapmayın, namusunuzla çalışın”. Amcasının bu öğüdüne kulak asmayan yeğen Adem Çakıcı ise amcasına şu cevabı vermişti. "Sevgilerimle ellerinden öperim amca. Sağlığınızın, sıhhatinizin iyi olmasına duacıyım amca. En yakın zamanda aileniz bize kavuşmanızı temenni ederim. Bana göndermiş olduğunuz faksı okudum ve okuttum. Öncelikle şunu söylemek isterim amca, yanında yetiştim ve hayata atıldım. Ve her şeyde sizi örnek almaya çalışıyorum amca. Daha sizden öğreneceğim çok şeyler olduğunu düşünüyorum. Geçmişte yapmış olduğum hatalarımdan çok dersler çıkardığıma inanmanızı isterim. Ben şimdi büyüdüm. Her şeyi daha iyi idrak ediyorum. Her zaman ensemde sıcaklığınızı hissediyorum. Bunun bilincinde olduğumu bilmenizi isterim. Hata yaparım, ama asla ve asla Ferhat Amca’nın yakınının yapmış olduğu işleri ölsem bile yapmam. Bu hata değil, bu tamamen size karşı, kendime karşı, babama karşı saygısızlık, sizin savaşınıza ihanet olur. Bunun her zaman bilincinde oldum amca. Hata yaparım. Hata yaptığımı anladığımda da kendime, size zarar vermeden doğru yolu bulabileceğime güvenmenizi istedim. Ben sizi çok seviyorum amca. Her şeyi yaparım, size karşı saygısızlık, itaatsizlik yapmam. Bu can sizin amca, son nefesime kadar sizin uğrunuzda ölmeye de hazır olduğumu bilmenizi istedim. Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki, size itaatsizlik yapmayacağım."

adem çakıcı öldürüldü adem çakıcı silahlı saldırı alaattin çakıcı yeğeni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor