AKP’li Belediye Başkanı: Burada Olmayanlar İçin de Oy Kullanılacak

Türkiye'nin çeşitli yerlerinde seçim skandalları yaşanıyor! Skandal nitelikteki olayların biri de Mardin'den geldi!

AKP’li Belediye Başkanı: Burada Olmayanlar İçin de Oy Kullanılacak
AKP’li Belediye Başkanı: Burada Olmayanlar İçin de Oy Kullanılacak Hilal Mert

Bugün Türkiye için tarihi bir gün! 16 Nisan 2017'de yapılan referandum ile Türkiye Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi'ne geçmiş oldu. Bugün de ilk kez bu sistemin ilk seçimi yapılıyor. Seçimde 6 Cumhurbaşkanı adayı ve genel seçimerde ise 8 parti yarışıyor.

Bugün Saat 08:00 itibariyle oy verme işlemi başladı, saat 17.00'da oy kullanma işlemi sona erdi. Türk siyasi tarihinde ilk kez siyasi partilerin ittifak şeklinde sandıkta yarışacağı çifte seçimde bugün 56 milyon 342 bin 263 seçmenin oy kullanması gerekiyor!

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde skandal niteliğinde olaylar yaşandı.

Yırtık pusula çuvalı, müşahitlerin dövülmesi ve kovulması, sahte oy kullanılması, sandık başında bıçaklı kavga, başkası nadına oy kullanılması derken şimdi de sandık başında cinayet işlendi!

Erzurum’un Karaçoban ilçesi Kopal Mahallesi’nde oy kullanma işlemleri sırasında çıkan silahlı kavgada, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ve iki vatandaş öldürüldü.

Skandal nitelikteki olayların biri de Mardin'den geldi! Mardin’in Yeşilli ilçesinde sandıkları teker teker gezen AKP’li Belediye Başkanı Hayrettin Demir’in sandık görevlilerini tehdit etti. Söz konusu durum hakkında konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin Milletvekili Adayı Dilaver İnal, Demir’in seçim kurallarını çiğnediğini ve “Burada olmayanlar için de oy kullanılacak. Burada benim borum öter. Eski köye yeni adet mi getiriyorsunuz?” diyerek sandık görevlilerini tehdit ettiğini açıkladı.

İlçe merkezinde bulunan HDP'li Mardin milletvekili Makbule Demir Ortaokulu’nda söz konusu duruma müdahale etmek için gittiğini belirtti ve belediye başkanı Demir’in kendisine “Sen kimsin” diyerek tehditlerini sürdürdüğünü söyledi.

AKP HDP Mardin Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi oy kullanma oy sayımı Yeşilli belediye başkanı Hayrettin Demir sahte oy mükerrer oy Dilaver İnal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?