AKP Milletvekili: Dükkandan Resmen Kovuldum

24 Haziran günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçiminde AKP sıralarından meclise giren Alpay Özalan yaşadığı zor anları anlattı...

AKP Milletvekili: Dükkandan Resmen Kovuldum
AKP Milletvekili: Dükkandan Resmen Kovuldum Hilal Mert

16 Nisan 2017de yapılan halk oylamasında kabul edilen cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk seçimi 24 haziran 2018 de yapıldı ve cumhurbaşkanlığı seçimini AKP ve MHP'nin çatı adayı AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Mecliste ise AKP 295, MHP,48, CHP 148, İyi Parti 42, HDP 67 vekil sokmayı başardı.

AKP sıralarından meclise giren Alpay Özalan seçim çalışmaları sırasında yaşadığı zor anları anlattı. Sabah Gazetesi'nden Sonat Bahar'a konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, seçim çalışmaları sırasında Karşıyaka'daki bir dükkana girdiğini ancak dükkan sahibinin 'Lütfen dışarı çıkar mısınız' dediğini ifade etti. Yaşadığı durumu 'Kovuldum resmen' olarak ifade eden vekil, o günün anısına kovulduğunu ifade ettiği dükkanın önünde fotoğraf çektirdiğini de ifade etti.

 İşte Özalan'ın anlattığı o ilginç olay:

"KAPIDAN KOVULDUĞUM OLDU"

"Genel başkanımız 'Sahalara iniyoruz' dediğinde önce şaşırdım, bu benim bildiğim sahalardan farklıydı... Çime hakimim ama beton zemin nasıldı? Samimi bir insanımdır, bunu da karşımdakine hissettiririm. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Muhalefet partisinde kemikleşmiş guruplar vardır İzmir'de, onların içine bile girdim. Hatta oradan oy bile aldım. Ama kapılardan kovulduğum da oldu.

"KÜÇÜK BİR ŞOK..."

Karşıyaka'da esnaf gezintisi yapıyorduk. Bir ayakkabı dükkanı vardı, kadın bir işletmecisi vardı, içeri girdim, AK Parti milletvekili adayı olduğumu söyledim. 'Lütfen dışarı çıkar mısınız?' dedi. Küçük bir şok. İlk kez böyle bir şey yaşıyordum. Gülümsedim, 'Çok hoş bir hanımsınız, modern birisiniz, keşke böyle olmasaydı' deyip broşürlerimi bıraktım, çıktım. O dükkanın önünde fotoğraf çektirdim, ilk kez kovulduğum yerin önünde bir hatıram olsun istedim. Kovuldum resmen!"

AKP Milletvekili Resmen Kovuldum Alpay Özalan İzmir Recep Tayyip Erdoğan Karşıyaka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor