Akif Hamzaçebi: Başarı veya Başarısızlık Hem CB Adayımıza Hem CHP’ye Aittir

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi 24 Haziran seçimleri hakkında ve CHP’de yaşanan son gelişmelerle ilgili konuştu...

Akif Hamzaçebi: Başarı veya Başarısızlık Hem CB Adayımıza Hem CHP’ye Aittir
Akif Hamzaçebi: Başarı veya Başarısızlık Hem CB Adayımıza Hem CHP’ye Aittir Hilal Mert

CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi CNN canlı yayınına katıldı bugün. 24 Haziran pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçimleri hakkında değerlendirme yapan ve CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin başarısı hakkında konuşan Akif Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu'na destek için binlerce kişinin de geldiğini ifade etti.

İşte CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi 'nin canlı yayında yaptığı konuşmada dikkat çeken satır başları;

  • Muharrem İnce her yere gitti, heyecanlı mitingler de oldu gerçekten. CHP örgütü olağanüstü katılım gösterdi. Bunu eğer bir başarı olarak değerlendiriyorsak bu açıdan bakmak gerekir buna. Bu çok önemli bir heyecandı. Sayın İnce’yi aday gösteren Sayın Kılıçdaroğlu’dur.

  • Seçim öncesi demokrasi çok büyük açmazların içerisindeydi, tek adam rejimi ülkesine hakim olmuştu, insanlar geleceğinden emin değildi. Sayın Cumhurbaşkanının kararlarıyla yargı karar veriyor izlenimi bütün Türkiye’ye hakimdi. Ekonomi hiçbir şekilde iyi gitmiyordu. Böyle bir tabloda Sayın Kılıçdaroğlu millet ittifakını kurdu. 15 vekili İYİ Parti’ye verdi, baraj sorunu kalktı. Bakın barajı Sayın Kılıçdaroğlu kaldırdı. Gerek Meral Akşener’in diğer adayların aday olmasındaki engelleri kaldırdı. 100 bin imza için vatandaşlarımıza çağrı yaptı. Bu çok büyük bir atılımdı. O günlerde herkes Kılıçdaroğlu’nu alkışlıyordu. Bugün ne değişti? Bugünkü eleştirileri ben anlayabilmiş değilim.

  • Kılıçdaroğlu iki kez kurultaylarda aday olmuş olan Muharrem İnce’yi aday yaptı. O günlerde herkes alkış tutuyordu. Sayın Muharrem İnce ikinci tura kalamadıysa bunun sorumluluğu hepimizindir. İnce’nindir, CHP’nindir, CHP yönetiminindir. Bu sorumluluktan kimse kaçmaz.

  • Şöyle bir gerçek var, AK Parti’nin oyu yüzde 41,8’e inmiştir. Yüzde 50’lerden 41,8’e inmiştir. AK Parti 2002’den bu yana ilk kez parlamento çoğunluğunu kaybetmiştir. Bir koalisyona mahkum olmuştur. Koalisyon olacaktır.

  • Parti'nin başına İnce geçmelidir sözleri dönüyor ortada. Parti tabanı nerede? Partinin önünde yüzlerce, binlerce insan var Kılıçdaroğlu’na destek için gelmiş durumda.

  • Gürsel Erol oturma eyleminden vazgeçti. Sayın Kılıçdaroğlu, daha önce demokratik bir duruş sergilerdi ‘koltuk sevdalılarının chp’ye yeri yoktur’ dedi... Eren Erdem, Necati Yılmaz gibi isimler ihraç mı edilecek CHP’den?

  •  

    Başarı veya başarısızlık hem Cumhurbaşkanı adayımızın hem CHP’ye aittir. Hepsi bize aittir. Özel bir ihraç dosyası parti gündeminde yok ancak seçim sonuçlarının açıklanmasından itibaren, disiplinsiz hareketleri tüm kamuoyu gözlüyor. İhraç kararı verir, vermez ayrı bir şey. İhraç kararını PM vermez. Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk eder. Değerlendirir, kararını verir. Parti Meclisi durumu genel olarak değerlendirecektir. Hangi partilinin, hangi disiplinsiz eylemi vardır, buna bakar. İhtiyaç duyduğunu yüksek disiplin kuruluna sevk eder. CHP, seçim sonuçlarını değerlendirir. Bütün örgüt değerlendirir. Örgütün bu sonuçları eleştirme hakkı her zaman vardır. biz dinamik bir partiyiz, biat eden bir parti değiliz.

Akif Hamzaçebi Destek CHP Muharrem İnce kemal Kılıçdaroğlu miting AK Parti Gürsel Erol Eren Erdem Necati Yılmaz ihraç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor