Ağır Tonajlı Araçlar Artık Vapur Kullanamayacaklar

Alınan karar ile ağır tonajlı kamyon ve TIR gibi araçlar, araba vapuru kullanması yasaklandı. Bu tür araçlar her zaman kara yolu ile seyahat edebilecek.

Ağır Tonajlı Araçlar Artık Vapur Kullanamayacaklar
Ağır Tonajlı Araçlar Artık Vapur Kullanamayacaklar

Ülkemizde nakliyat, deniz, hava, tren ve kara yolu ile yapılmaktadır. Kara yolu ile genelde TIR ve kamyon, nakliye işlerinde kullanılmaktadır. Şehirlerarası yada uluslararası yük taşıyan TIR'lar daha az sürede ve daha rahat bir şekilde yolculuk yapabilmek için, bazı yerlerde imkan varsa araba vapuru kullanmakta, hem kendisi dinlenmekte, hem de araç daha az benzin yakıp, daha az yorulmaktadır. Son alınan karar ile ağır tonajlı hiç bir araç araba vapurlarına alınmayacak. 

En çok apır tonajlı araçların araba vapuru kullanıdığı yer Bursa - İstanbul deniz yolu olarak açıklanıyor. Normalde 1 saat 40 dakika süren Marmara Denizi çevresi; deniz yolu ile 45 dakikada gidilmektedir. Hem vakitten tasarruf olmaktadır. Hem de sürücü dinlenmektedir. Karayolu ile seyahatin benzin gideri ile vapur neredeyse aynı olduğu için, bu yol daha avantajlı olmaktadır. 

Araba vapurlarının doluluk oranını artırarak, normal araçların araba vapurlarında yer bulamaması veya diğer vapuru beklemek durumunda kalmasından doalyı böyle bir kararın alındığı açıklandı.

Ağır tonajlı araç kullanan sürücüler, bu konuya tepkili. Çünkü kendilerinin de yaptığı iş yorucu olmasından dolayı, bu haklarının elinden alınmasına tepki gösterdiler.

Konuyla alakalı ağır tonajlı araçlara ait dernekler bir açıklama yapmazken, kararın ay sonu itibariyle uygulamaya konulacağı söylendi.

 

ağır tonajlı araç araba vapuru ağır tonajlı araç araba vapuru yasağı araba vapuruna tır yasağı araba vapuru kamyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Nazar Boncuğu Emoji Oldu
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler
Hiç Bir Telefonda Olmayan Sadece Galaxy S10'da Olan Özellikler