Afrin'deki Operasyonlarda Bugün 2 Şehit Oldu, 11 Asker Yaralandı

Afrin Zeytindalı Harekatında 8. günde şiddetli çatışmalar devam ederken cepheden 2 şehit ve 11 yaralı asker bilgisi geldi. 2 de ÖSO şehidi ve 4 ÖSO yaralı askeri var..

Afrin'deki Operasyonlarda Bugün 2 Şehit Oldu, 11 Asker Yaralandı
Afrin'deki Operasyonlarda Bugün 2 Şehit Oldu, 11 Asker Yaralandı Umut Aslan

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden yaptığı açıklama ile Afrin Harekatı'nda bugünkü çatışmalarda 2 askerimizin şehit olduğunu  11 askerimizin ise yaralandığını duyurdu. Türk askerlerinin yanı sıra bugünkü şiddetli çatışmalar sonucunda Özgür Suriye Ordusu'na ait 2 askerin de öldüğü ve 4 ÖSO askerinin de hafif şekilde yaralandığı Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasında yer aldı. Bugün şehit olan ve yaralanan askerlerimizin kimlik bilgileri ise Genelkurmay Başkanlığı tarafından henüz kamuoyuna açıklanmadı..

Öte yandan harekatın 8. günü tamamlanırken Genelkurmay Başkanlığı şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısının da toplamda 447'ye ulaştığını bildirdi.

Afrin Zeytindalı Harekatı'nda Şu Ana Kadar Toplam Şehit ve Yaralı Sayıları

Afrin Operasyonu'nda 8. gün bitti ve şu ana kadar başarı ile devam ettiği bildirilen operasyonlar boyunca terör örgütleri YPG/YPJ mensupları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinden toplam 5 askerimiz şehit oldu, 41 askerimiz ise yaralandı. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından desteklenen 15 Özgür Suriye Ordusu mensubu şehit oldu, 28 Özgür Suriye Ordusu mensubu yaralanmıştır. Türk Silahlı Kuvetlerimiz ve Özgür Suriye Ordusu'nun Afrin Operasyonu'ndaki şu ana kadar ki toplam şehit ve yaralı sayıları ise şu şekilde. Toplam 20 şehit, 69 yaralı..

İşte Genelkurmay Başkanlığı'nın Bugün Yaptığı Açıklamanın Tam Metni

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtıö başlatılmıştır.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Hava Kuvvetleri tarafından gün içerisinde gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 42 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 22 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Harekât kapsamında, 27 Ocak 2018 tarihinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinden iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde 11 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerince desteklenen iki Özgür Suriye Ordusu mensubu şehit olmuş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde dört Özgür Suriye Ordusu mensubu yaralanmıştır. “Zeytin Dalı Harekâtıö kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre gün içerisinde 53 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 447 olmuştur. “Zeytin Dalı Harekâtı" planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

afrin operasyonu toplam şehit ve yaralı sayıları afrin harekatı şehit isimleri afrin harekatı zeytindalı harekatı toplam şehit yaralı sayısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş