Afrin’de Hedefi 20 Metreden Vuran Kahraman Pilot İçin Konuştu

Eski savaş pilotu, Afrin Harekatında hedefi 20 metreden vuran kahraman Pilot için konuştu.

Afrin’de Hedefi 20 Metreden Vuran Kahraman Pilot İçin Konuştu
Afrin’de Hedefi 20 Metreden Vuran Kahraman Pilot İçin Konuştu

Eski savaş pilotu Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Zeytin Dalı Harekatında Afrin’de yere 20 metre yaklaşarak hedefi vuran kahraman pilot hakkında konuştu. Afrin Harekatında inanılmazı başaran pilot, bir tüneldeki PYD hedefini vurmak isteyerek ani bir manevrayla büyük bir başarıya imza attı.

Kahraman Türk Pilot, tüneldeki PYD hedefini yukarıdan bomba atarak vuramayacağı için yaklaşarak vurmak istedi.  Dünya savaş tarihine geçecek bir risk alan Kahraman Türk Pilotu, büyük risk alarak yere 20 metre kadar yaklaştı ve tam alçaldığı sırada 20 metre mesafeden PYD hedefini imha etti.  

Teröristlerin Afrin’de altını silah ve mühimmat deposu haline getirdiği dağın vurulması gerekiyordu. Bu görev de kahraman pilot almıştı, dağın altındaki PYD’nin silah ve mühimmat deposunun vurulması için pilotun risk alması gerekiyordu. Çünkü yukarıdan atılan bombalar işe yaramıyordu.  Kahraman Pilot dağın altındaki bu hedefi vurmak için inanılmaz bir yöntemle büyük riski göze alarak aklındaki manevrayı gerçekleştirdi. Süresi kısıtlı olan Kahraman Türk Pilotu ani bir manevra yaparak, PYD hedefini vurdu.  

Karar vermesi için sadece 30 saniyesi olan Kahraman Pilot anında karar vererek harekete geçti. Silah deposunun ağzına lazerle işaret koyan Kahraman Türk Pilotu, deponun ağzını görebilmek için hızla alçaldı. İstediği mesafeye geldiğinde ise yükseklik sadece yerden 20 metreydi.  Büyük risk alarak hedefi imha etmek isteyen pilot, yatay olarak ateşlediği füze ile hedefi vurdu. Hedefin vurulmasıyla birlikte tünelin dağın diğer yamacında bulunan girişinden dumanlar yükseldi.

Kahraman Türk Pilotun inanılmaz manevrasını yorumlayan eski savaş pilotu Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın; “Pilot bu hedefi görmüş. Belli bir mesafeden hedef tespiti yapmış. Ona göre dalış açısını planlamış. En büyük riski göze alarak tüm hedefleri vurabileceğini göstermiş. Buradaki yaklaşması, açısı pilotun inisiyatifine kalmıştır. Çünkü pilot demek, karar verebilen, inisiyatif sahibi, riski göze alabilen insan demektir. Kahramandır. Herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Tehdit süresi 30 saniyenin altında. 30 saniye içinde karar vermesi gerekiyordu. Bir de füzenin blast etkisi var. Zamanında kaçırmayı yapamazsa, kendi füzemizle kendimizi vururduk” dedi.

Afrin Harekatındaki Kahraman Pilot PYD Hedefini Vuran Kahraman Pilot 20 Metreden Hedefi Vuran Kahraman Pilot Kim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş