Afrin’de Havan Saldırısı, 2 Askerimiz Şehit

Afrin’de askerimize havan saldırısı düzenlendi.

Afrin’de Havan Saldırısı, 2 Askerimiz Şehit
Afrin’de Havan Saldırısı, 2 Askerimiz Şehit

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye’nin Afrin kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yönelik havan saldırısı düzenlendi. Saldırıda 2 askerimiz şehit oldu.  

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin Bülbül güneybatısı ve El Maski civarındaki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına tanksavar ve top/havan saldırıları gerçekleştirildi.  Saldırıda iki askerin şehit olduğunu bildirildi.

TSK:  askerimiz şehit oldu

Saldırıya ilişkin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK);  Suriye’nin Afrin kenti Bülbül güneybatısı ve El Maski civarında bulunan TSK unsurlarına yönelik gerçekleştirilen tanksavar ve top/havan saldırılarında iki askerin şehit olduğunu açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan yazılı açıklamada;  Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, Afrin kenti Bülbül güneybatısı ve El Maski civarındaki Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yönelik PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca yapılan tanksavar ve top/havan saldırılarında iki askerin şehit olduğu bildirildi.

Yapılan saldırının ardından TSK’nın, bölücü terör örgütü mensuplarına bölgedeki mevcut ateş destek vasıtalarıyla karşılık verildiğinin belirtildiği açıklamada; “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Terörle Mücadelede Kararlılık Mesajı Verildi

Diğer taraftan bir programa katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan konuşmasında terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

Kim ne yaparsa yapsın Türkiye’nin hiçbir şekilde terörle mücadeleden vazgeçmeyeceğini vurgulayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan;  “Bu mesele bir milli mesele olduğu kadar bir insanlık meselesidir” dedi.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Türk Silahlı Kuvvetlerini yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili konuştu;  Bakan Elvan;” Türkiye terör belası ile mücadele ediyor,  bütün terör örgütleri birleşmiş ve milletimize saldırıyor, milletimizin birliğine saldırıyor. Kim ne yaparsa yapsın, Türkiye’yi hiçbir şekilde terörle mücadele etmekten vazgeçiremeyecekler. Son terörist etkisiz hale gelene kadar terörle mücadelemize devam edeceğiz. Bu mesele bir milli mesele olduğu kadar  aynı zamanda bir insanlık meselesidir” dedi. 

Afrin Zeytin Dalı Harekatı TSK Afrin Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş