Afrin Harekatında Sayı 616’ya Yükseldi

TKS, Afrin Harekatında sayının 616’ya yükseldiğini açıkladı.

Afrin Harekatında Sayı 616’ya Yükseldi
Afrin Harekatında Sayı 616’ya Yükseldi

Türk Silahlı Kuvvetleri; Afrin’e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekâtında, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerinden 16 örgüt mensubunun daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı. TSK, etkisiz hale getirilen terörist sayısının harekâtın başlangıcından itibaren toplam 616 olduğu bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlarda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak için Suriye’nin kuzeybatısında  bulunan Afrin bölgesinde, PKK, KCK, PYD, YPG ve DEAŞ terör örgütlerinin üyelerini ve örgüte  mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâtı”nın başlatıldığı hatırlatıldı.

Harekâtın ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM Sözleşmesi'nin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edildiğine de vurgu yapıldı.

Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı, sivil/masum kişilerin ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterildiğine dikkat çekilerek Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 9 hedef imha edildiği kaydedildi. Harekâta katılan uçakların emniyetle üslerine döndükleri ifade edildi.

“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında PKK, KCK, PYD, YPG ve DEAŞ terör örgütlerine mensup toplam  19 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Harekâtın başlandığı 20 Ocak tarihinden itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 616’ya yükseldiği kaydedildi.

TSK’nın açıklamasında, harekâtın planlandığı şekilde başarıyla devam ettiğine vurgu yapıldı. 

Afrin TSK Etkisiz hale getirilen terörist sayısı Zeytin Dalı Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş