Afganistan’da ABD Askerleri Patlatıldı

Afganistan’da NATO görevlisi olarak bulunan ABD askerlerinin bulunduğu konvoya bomba yüklü bir araçla saldırı yapıldı. Yapılan saldırı hakkın net bir bilgi verilmezken, ölü ve yaralıların olduğu söyleniyor.

Afganistan’da ABD Askerleri Patlatıldı
Afganistan’da ABD Askerleri Patlatıldı

Ülkemizde çok fazla olmasa da IŞİD mantığındaki vahabistlerden birisi olan Afgan örgütler, öldürerek cennete gideceklerini ve cihad yaptıklarını zannederek, bir çok masum insanın canına kıyıyor ve kendilerini canlı bomba eylemlerinde öldürüyorlar. Afganistan’da bunlardan bir tanesi gerçekleşti. ABD askerlerinin NATO kapsamında görevli olarak geldikleri Afganistan’da NATO konvoyuna bombalı araçla saldırı düzenlendi.

Nangarhar şehrinin Bati Kot ilçesinde ilerleyen ABD araçlarına bomba yüklü araç ve canlı bomba ile saldırı düzenlendi. Konvoya yaklaşan aracın patlatılması sonucu patlayan araçtaki kişi öldü. ABD askerleri ise olayı küçük sıyrıklarla atlatırken, herhangi bir kişinin ölmediği söyleniyor.

ABD bu konu ile alakalı resmi bir açıklama yapmazken, Afganistan’da yapmadı. Bununla birlikte hangi terör örgütünün bu saldırıyı gerçekleştirdiği bilinmediği gibi, kimse de bu saldırıyı sahiplenmedi.

Tahminlere göre Taliban’ın yaptığı düşünülen saldırıda terör örgütlerine göre 6 ABD askeri öldü.

Her ülkede bir terör örgütü varken, Afganistan’da Taliban oldukça kapsamlı ve devlete mal olmuş bir örgüt olarak geçiyor. Konu netlik kazandıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. 

afgansitanda abd askerlerine saldırı abd askerlerine saldırı afganistanda abd konvoyuna saldırı abd konvoyuna saldırı taliban nato
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Spotify, Yeni Arayüz Modunu Test Ediyor
Facebook,
Facebook, "Yahudi Soykırımı" Kararını Açıkladı