Adnan Oktar ve 168 Kişi Tutuklandı! İfadede Şok Detaylar...

Hakkında 31 ayrı suçlama olan Adnan Oktar ve müridlerinden 168 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı

Adnan Oktar ve 168 Kişi Tutuklandı! İfadede Şok Detaylar...
Adnan Oktar ve 168 Kişi Tutuklandı! İfadede Şok Detaylar... Hilal Mert

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar geçtiğimiz günlerde baskın bir operasyon ile gözaltına alınmıştı. 31 ayrı suçtan gözaltına alınan ve hakkında ciddi anlamda suçlamalar olan "Adnan Hoca" lakaplı Adnan Oktar "organize suç örgütü kurmak, küçük çocuklara taciz, çocuk alıkoyma, iftira, suç isnat etme, dinin inancın suistimaliyle dolandırıcılık, rüşvet, siyasi ve askeri casusluk" suçundan gözaltına alınmıştı.

Çıkarıldığı mahkemede, çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddialarına cevap veren Adnan Oktar, iddiaları çirkin bulduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti. Üstine stılı suçlamaları kabul etmediğini ifade eden Adnan Oktar, "Geniş bir arkadaş grubum vardır. Lakap kullanırım ancak kod adım yoktur" dedi.

Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporu ile 2 yıl önce başlatılan soruşturmada örgütün 86 şirketi tespit edilmiş, onlarca adres kullanan yapı, bazı lüks villaları kiralamıştı. Lüks hayatın yaşandığı bu villalardan bazılarına aylık 200 bin lira kira ödenmiş, bir çok örgüt üyesinin mirasına sahip olunması için de belge imzalatıldığı belirtilmişti. Polisin bir diğer tespitine göre de; örgütün aylık kazancının 1 ila 10 milyon dolar arasında değişiyordu. Oktar, verdiği ifadede ayda 3500 lira geliri olduğunu beyan etti ve başka geliri olmadığını söyledi. Kendisine kumpas kurulduğunu da öne süren Adnan Oktar, yurt dışında yaptığı görüşmelerinin Türkiye aleyhine değil, lehine olduğunu ifade etti.

Küçük kızları evine alarak tacizde bulunduğu iddialarını da kabul etmeyen Oktar, "Hukukun içinde yaşayan bir kişiyim, halkın içinde yaşayan bir kişiyim. Herkes beni görür tanır. Gittiğim yerler bellidir. Gizli anlaşılmaz örgüt lideri değilim, Dürüst insanlarla yaşamayı seven, dost olmayı seven, arkadaş çevresi olan bir kişiyim. İddiaları çirkin buluyorum, kabul etmiyorum." ifadelerini kullandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından sorgulanan ve içlerinde Adnan Oktar'ın da bulunduğu 168 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. 5 kişi Emniyet, 1 kişi Savcılık, 13 kişi Adli Kontrol şartıyla olmak üzere toplam 19 kişi serbest bırakıldı.

Adnan Oktar ile Didem Ürer, Alev Babuna, Ayşegül Hüma Babuna ve Ahmet Oktar Babuna'nın da aralarında bulunduğu 59 şüpheli: "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "çocuğun cinsel istismarı", "nitelikli cinsel saldırı", "şantaj", "mal varlığı değerlerini yurt dışına çıkarma", "cebir, şiddet ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından yargılacak...

Adnan Oktar kedicik tutuklandı nönetçi mahkeme hapishane ifadeler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?