Adıyaman’da Dedikodu Paniği

Adıyaman’da halk yayılan dedikodu üzerine nüfus müdürlüğüne akın etti.

Adıyaman’da Dedikodu Paniği
Adıyaman’da Dedikodu Paniği

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yayılan dedikoduya inanan vatandaşlar Nüfus Müdürlüğüne akın ederek kapı önünde kuyruk oluşturdu.

Kahta İlçesinde yeni kimlik kartı almayan vatandaşlara ceza yazılacağı yönünde çıkarılan dedikoduya inanan vatandaşlar,  Nüfus Müdürlüğü'ne akın ederek uzun kuyruk oluşturdu.

İlçede yaşayan vatandaşlar, yeni kimlik kartlarının değiştirilmesi için sürenin az kaldığını, değiştirmeyen vatandaşlara süre içinde almadıkları taktirde ceza yazılacağı dedikodularının yayılması vatandaşları harekete geçirdi. Dedikodular üzerine vatandaşlar Nüfus Müdürlüğü'ne akın etti.

Kahta ilçesinde 2017 yılında yeni kimlik kartı almak için yaklaşık 87 bin kişi müracaat etti. İlçede, toplam 28 bin kişiye yeni kimlik kartı verildi. 2017 yılı istatistiklerine göre Kahta Nüfus Müdürlüğüne kayıtlı toplam 255 bin kişi bulunuyor. Kahta Nüfus Müdürlüğüne kayıtlı olan vatandaşların  74 bin 500’ü ilçe merkezinde ikamet ederken, 46 bini  de belde ve köylerde olmak üzere toplam 120 bin Kahta’da ikamet ediyor.  Kahta nüfusuna kayıtlı olan 135 bin kişi ise  ilçe dışında yaşıyor.

Vatandaşların yeni kimlik kartı almak için her zaman başvuru yapabileceklerini belirten Kahta İlçe Nüfus Müdürü Hamdi Ceylaner, "Vatandaşlarımız yeni kimlik kartlarını almak için müdürlüğümüze istedikleri zaman müracaat edebilirler. Kimlik kartı değişimi için internetten de başvuru yapılabilmektedir. İsteyen vatandaşlarımız internet üzerinden de kimlik kartı değişimi için başvuru yapabilirler. Vatandaşlarımızın çok acele etmelerine gerek yok, yeni kimlik kartı değişimi için 2020 yılına kadar süre uzatıldı. Yeni kimliklerimizin 10 yıllık kullanım ömrü var ve uluslararası standartlara sahiptir. Yeni kimlik kartı için başvuru yapan vatandaşlarımıza mesaj geliyor ve vatandaşlarımızın başvuru sırasında verdikleri adrese kimlik kartları teslim ediliyor" diye konuştu. 

Adıyaman Kahta Çipli kimlik kartı Yeni kimlik kartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş