Adil Öksüz Alarmı Antalya’yı Hareketlendirdi

15 Temmuz gününün kilit isimlerinden, FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı olduğunu tespit edilen Adil Öksüz aranmaya devam ediyor. Antalya’da gelen ihbar ile yapılan operasyonda bir kişi Öksüz olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Adil Öksüz Alarmı Antalya’yı Hareketlendirdi
Adil Öksüz Alarmı Antalya’yı Hareketlendirdi

Antalya Kepez’de bulunan Ali Uyaroğlu Camiinde namaz kılan bir vatandaş camide aylardır aranan 15 temmuz firarisi olan Adil Öksüz’ü gördüğünü 155 ihbar hattına bildirdi. Alınan ihbar ile kırmızı alarma geçen  Antalya polisi kısa sürede ihbarın alındığı bölgeyi kuşattı ve Öksüz’ü aramaya başladı.
Düzenlenen operasyona çok sayıda emniyet mensubu katılırken arama çalışmaları yaklaşık 3 saat sürdü ve Adil Öksüz olduğu düşünülen şahsı yakaladı. Gözaltına alınan şahıs kimlik tespiti için Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şahsın yakalanması ile Kepez’de ki hareketlik noktalandı ve hareketlilik emniyet müdürlüğüne taşındı.
Emniyet Müdürlüğünde yapılan kimlik tespit çalışmaları neticelendiğinde ise gerçek ortaya çıktı. Adil Öksüz olduğu düşünülerek operasyon ile gözaltına alınan kişinin aslında emekli memur olan İ.A. olduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan ve saatlerce emniyet müdürlüğünde çeşitli işlemlere tabi tutulan İ.A. gerçeğin anlaşılması ile rahat bir nefes aldı ve serbest bırakıldı. Öksüz ihbarıyla hareketli saatlerin yaşandığı Antalya’da alarmın boşa çıkmasıyla sıcak saatler sona erdi.
Öksüz’e benzetildiği için başına iş gelen ve saatlerce gözaltında tutulan İ.A. emniyet ten çıkarken yaptığı açıklamada onurlu bir Türk vatandaşına yakışır açıklamalar yaptı.
İ.A. yıllarca devlete hizmet ettiğini evladının da polis olarak hizmet etmeye devam ettiğini dile getirdi ve ‘’Bizde böyle şeyler olma biz vatanımıza milletimize yani namusumuza gönülden bağlıyız’’ dedi.
Aylardır süren arama çalışmaları tüm yurtta ve dünya da kırmızı bültende devam ediyor.

adil öksüz adil öksüz fetö adil öksüz antalya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!