Abdüllatif Şener Resmen CHP'den Milletvekili Adayı Oldu

AK Parti’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener CHP'den milletvekili adayı oldu

Abdüllatif Şener Resmen CHP'den Milletvekili Adayı Oldu
Abdüllatif Şener Resmen CHP'den Milletvekili Adayı Oldu Hilal Mert

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında toplanan MYK ve PM toplantısında milletvekili adaylarına son şeklini vermeye başladı. Adı 24 haziran günü milletvekili seçimleri ile aynı anda yapıalcak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı olarak anılan AK Parti’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener CHP 'den milletvekili adayı oldu.

Edirne mitingi sırasında Muharrem İnce ile sahneye çıkan ve kısa bir konuşma yapan Abdüllatif Şener "Erdoğan bu pozisyona benim desteğim ile gelmiştir" demişti.

Abdüllatif Şener Konya CHP 1 .sıra milletvekili olarak aday gösterildi, ikinci sıra ise Saadet Partisi kontenjanına ayrıldı. 24 haziranki genel seçimlerde CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi Millet İttifakı yaparak seçime girecek.

  • Abdüllatif Şener Kimdir?

    26 Nisan 1954 Sivas doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Anabilim Dalı’nda doktora yaptı.

    1991-1998 yılları arasında 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 1998-2001 yılları arasında Fazilet Partisi, 2001-2007 yılları arasında 22. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili olarak mecliste görev yaptı. 2001 yılında kurulan AK Parti’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 58. ve 59. Hükümet Dönemi'nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevde bulundu. AK Parti ile yaşadığı görüş ayrılığı nedeni ie 11 Temmuz 2008'de AK Parti’deki görevinde istifa etti.

    25 Mayıs 2009'da Türkiye Partisi'ni kurdu ve bir dönem partinin genel başkanlığını yaptı, bir süre sonra bu görevinden de istifa etti. 24 haziran genel seçimleri için CHP'den Konya 1. sıra milletvekili adayı oldu

Abdüllatif Şener chp AKP AK parti Recep tayyip erdoğan 24 haziran seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş