Abdüllatif Şener: AKP'liler Seçim Ofisimizi Bastı, Yaralılar Var

Konya'daki Seçim Koordinasyon Merkezi dün gece saatlerinde 100 AKP Gençlik Kolları üyesi tarafından basıldı!

Abdüllatif Şener: AKP'liler Seçim Ofisimizi Bastı, Yaralılar Var
Abdüllatif Şener: AKP'liler Seçim Ofisimizi Bastı, Yaralılar Var Hilal Mert

Eski AKP'li CHP Konya Milletvekili adayı Abdüllatif Şener AKP'Liler tarafından uğradıkları saldırıyı duyurdu. Alınan bilgiye göre; Konya’daki CHP'nin Seçim Koordinasyon Merkezi 100 kadar sopalı saldırgan tarafından dün gece basıldı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Abdüllatif Şener şu ifadeleri kullandı;

“AKP Gençlik Kollarından 100 kadar vandal, Seçim Koordinasyon Merkezimizi bastı. Bayrakları, posterleri indirdiler. Masalara, sandalyelere ve seçim minübüslerine zarar verdiler. Üç gencimiz hafif yaralandı. Mafya yöntemleriyle seçim kampanyasına hayır!”

CHP Konya il örgütü de, saldırıyı sosyal medyadan yayımladığı yazı iledoğruladı. Yazılı açıklama yapan İl Örgütü şöyle dedi;

"Konya merkezde bulunan seçim koordinasyon merkezimiz AKP 'li bir grup tarafından saldırıya uğramıştır. Zarar gören arkadaşlarımız olsa da hepsinin durumu iyi. Korkunun belirtileri başladı. Hiç şüphesiz bu alçaklığa 24 Haziran'da Konya halkı gereken cevabı verecektir."

  • Abdüllatif Şener Kimdir?

    26 Nisan 1954 Sivas doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Anabilim Dalı’nda doktora yaptı.

    1991-1998 yılları arasında 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 1998-2001 yılları arasında Fazilet Partisi, 2001-2007 yılları arasında 22. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili olarak mecliste görev yaptı. 2001 yılında kurulan AK Parti’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 58. ve 59. Hükümet Dönemi'nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. AK Parti ile yaşadığı görüş ayrılığı nedeni ile 11 Temmuz 2008'de AK Parti’deki görevinde istifa etti.

    25 Mayıs 2009'da Türkiye Partisi'ni kurdu ve bir dönem partinin genel başkanlığını yaptı, bir süre sonra bu görevinden de istifa etti. 24 haziran genel seçimleri için CHP'den Konya 1. sıra milletvekili adayı oldu

Konya AKP Abdüllatif Şener Gençlik Kolları CHP muharrem ince erdoğan saldırı seçim 24 haziran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş