Abdüllatif Şener: AK Parti'de Yolsuzluk Vardı

CHP Konya Milletvekili adayı olan eski AKP'li Abdüllatif Şener partiden neden ayrıldığını ve o dönem yaşadıklarını anlattı

Abdüllatif Şener: AK Parti'de Yolsuzluk Vardı
Abdüllatif Şener: AK Parti'de Yolsuzluk Vardı Hilal Mert

CHP Konya Milletvekili adayı olan eski AKP'li Abdüllatif Şener Konya'nın yerel televizyon kanalı Kanal 42'ye konuk oldu. Mehmet Ali Kayacı İle Seçim Özel programına konuk olan Abdüllatif Şener dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Seçime dair soruları yanıtlayan ve Mehmet Ali Kayacı'nın "neden kaymağını yemek için beklemediniz" sorusu üzerine geçmişte AKP saflarından neden ayrıldığını açıklayan Şener, AK Parti’den ayrılma nedeninin ‘yolsuzluk’ ve ‘inançlarına leke sürülmesi’ olduğunu söyledi.

Abdüllatif Şener'in geçmişte AKP ile yaşadığı sorunlar şöyle;

“Özelleştirme ile yolsuzluk vardı. ‘Alın sizi olsun, bana gelmeyin’ dedim. Erdoğan benden aldı Unakıtan'a verdi. İnançlarıma leke sürdüğü için Ak Parti'den ayrıldım. TGRT'yi Amerikalılara Erdoğan sattı. Ben de yolsuzluklar nedeni ile ters düştüm”

  • Abdüllatif Şener Kimdir?

    26 Nisan 1954 Sivas doğumlu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Anabilim Dalı’nda doktora yaptı.

    1991-1998 yılları arasında 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 1998-2001 yılları arasında Fazilet Partisi, 2001-2007 yılları arasında 22. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili olarak mecliste görev yaptı. 2001 yılında kurulan AK Parti’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 58. ve 59. Hükümet Dönemi'nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevinde bulundu. AK Parti ile yaşadığı görüş ayrılığı nedeni ile 11 Temmuz 2008'de AK Parti’deki görevinde istifa etti.

    25 Mayıs 2009'da Türkiye Partisi'ni kurdu ve bir dönem partinin genel başkanlığını yaptı, bir süre sonra bu görevinden de istifa etti. 24 haziran genel seçimleri için CHP'den Konya 1. sıra milletvekili adayı oldu

CHP Konya Milletvekili AKP Abdüllatif Şener Kanal 42 erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş