Abdullah Gül: Ne yapacağımı Yarın Anlatacağım

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 24 Haziran seçimlerinde Saadettin Partsi'nin adayı olarak yarışa gireceği söyletileri için Abdullah Gül'den açıklama var

Abdullah Gül: Ne yapacağımı Yarın Anlatacağım
Abdullah Gül: Ne yapacağımı Yarın Anlatacağım Hilal Mert

24 Haziran seçimlerinde Saadettin Partisi'nin adayı olarak seçime gireceği konuşulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den konuya dair açıklama geldi.

Maslak'taki Orman Bölge Müdürlüğü içerisindeki Fatih Ormanları Camii'nde kıldıktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül, ülkenin olağanüstü bir seçime gittiğini ifade etti.

"Şüphesiz ki seçim denince beklentiler, tartışmalar, heyecanlar kaçınılamaz oluyor. Bunları böyle bir cami önünde açıkçası konuşmak, düşüncelerimi açıklamak pek istemem. Onun için yarın sizleri çağıracağım, ne düşündüğümü, ne yapacağımı bunları size detaylı olarak yarın anlatacağım. Sizlerle yarın görüşmek üzere"

Abdullah Gül Kimdir?

29 Ekim 1950 Kayseri doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. 1991 – 2007 seneleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde beş dönem Kayseri Milletvekili olarak hizmet verdi. 2003 seçimlerinde tek başına iktidar olan AK Parti'nin başında bulunan Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu şiir dolayısı ile hapiste olması nedeni ile önce başbakan oldu, Erdoğn'ın hapisten çıkıp başbakanlık görevini devralmasının ardından dış işleri bakanı oldu. 2007 yılında Cumhurbaşkanı adayı oldu ve seçildi. 2007–2014 yılları arasında Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı olarak görevini sürdürdü.

 

Abdullah Gül Saadettin Partisi aday recep tayyip erdoğan cumhurbaşkanlığı seçimi açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?