Abdullah Gül Açıkladı, Partiler Yorum Yaptı

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, aday olup olmayacağı hususunda yaptığı açıklamadan sonra farklı partilerden farklı tepkiler geldi.

Abdullah Gül Açıkladı, Partiler Yorum Yaptı
Abdullah Gül Açıkladı, Partiler Yorum Yaptı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında geçtiğimiz günlerde partilerce ortaya atılan cumhurbaşkanlığı adaylığı konusu gündemde en çok konuşulan olaylardan birisi oldu. Kendisi hakkında yapılan tüm yorumlara rağmen sessizliği koruyan ve dün öğle saatlerinde, cuma namazı çıkışında muhabirlerin sorduğu "Aday olacak mısınız?" sorusu karşısında "Yarın sizleri çağırıp açıklamamı orada yapacağım. Cami önünde bu kadar mühim bir konunun konuşulması doğru değil." şeklinde konuşan Abdullah Gül, bugün gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında aday olmayacağını açıkladı. Basın toplantısındaki açıklamasından sonra farklı parti üyelerinden gelen farklı yorumlar dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi:

Cumhuriyet Halk Partisi Başkanvekili Engin Altay tarafından atılan tweette "Sayın Abdullah Gül'in bugün yaptığı açıklamada demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, kuvvetler ayrılığına ve huzur ortamına yaptığı vurgu önemli ve kıymetlidir." sözlerinde bulundu.

Halkların Demokrat Partisi:

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli,  Siirt'te yapmış olduğu konuşmada, "Bugün Sayın Gül açıklama yapmış. 'Aday olmayacağım.' Neden? Çünkü herkes bir araya gelmemiş. Oldu beyim, sen buyuracaksın, biz bir araya geleceğiz, irademizi sana ipotek edeceğiz. Senin cesaretin yok mu? Çık aday ol" şeklinde sert bir açıklama yaptı.

Büyük Birlik Partisi:

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Desici, bugün Abdullah Gül'ün basın toplantısında açıklamış olduğu "Aday olmayacağım." ifadesinden sonra şöyle konuştu: "Doğru olan budur. Sayın Gül'ün bunu hiç gündemine almaması lazımdı. Ona bu teklifi sunanlara prim vermemesi lazımdı. Kendisi isminin geçmesi onu yıprattı. Ama bugün bu açıklamadan sonra tartışmaları bitirdi."

cumhurbaşkanı gül adaylık abdullah
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?