Abdullah Gül Açıkladı! "Aday Değilim"

24 Haziran'daki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı merak edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den beklenen açıklama geldi

Abdullah Gül Açıkladı!
Abdullah Gül Açıkladı! Hilal Mert

11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den 24 haziran günü düzenlenecek Cuhurnaşkanı Hükümet Sistemi seçiminde Saadettin Partsi'nin adayı olarak yarışa gireceği söyletileri için son noktayı koyan açıklama geldi.

Dün, bugün için basın toplantısı düzenleyeceğini açıklayan Abdullah Gül, düzenlediği toplantıda gazeteci ve habercilere açıklamalarda bulundu ve  "Adaylığımla ilgili bir süreç söz konusu değil" dedi.

24 haziran günü düzenlenecek olan Cuhurnaşkanı Hükümet Sistemi seçimi için AK Parti ve MHP'nin adayı şuanki Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan, İYİ Parti'nin adayı ise Meral Akşener. CHP ve Saadet Partisi'nin adayı ise henüz belli değil.

Abdullah Gül Kimdir?

29 Ekim 1950 Kayseri doğumlu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. 1991 – 2007 seneleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde beş dönem Kayseri Milletvekili olarak hizmet verdi. 2003 seçimlerinde tek başına iktidar olan AK Parti'nin başında bulunan Recep Tayyip Erdoğan'ın okuduğu şiir dolayısı ile hapiste olması nedeni ile önce başbakan oldu, Erdoğn'ın hapisten çıkıp başbakanlık görevini devralmasının ardından dış işleri bakanı oldu. 2007 yılında Cumhurbaşkanı adayı oldu ve seçildi. 2007–2014 yılları arasında Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı olarak görevini sürdürdü.

Meral Akşener RecepTayyip Erdoğan Abdullah Gül 24 haziran seçim aday saadet partisi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi recep tayyip erdoğan meral akşener
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?