ABD'de Tutuklu Hakan Atilla Pensilvanya'ya Nakledildi

İran'a yönelik yaptırımları delmekten ABD'de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın, Pensilvanya'da bir hapishaneye nakledildiği ortaya çıktı...

ABD'de Tutuklu Hakan Atilla Pensilvanya'ya Nakledildi
ABD'de Tutuklu Hakan Atilla Pensilvanya'ya Nakledildi Hilal Mert

İran'a yönelik yaptırımları delmekten ABD'de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla için ABD'den dikkat çeken bir adım geldi.

ABD’de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla Pensilvanya’daki bir cezaevine nakledildi. Pensilvanya'yı önemli kılan ise 15 temmuz 2016 gecesi darbe girişiminde bulunan ancak halkın ve askeri  gücün bastırması ile başarısız olan darbe girişimini düzenleyen FETÖ suç örgütü lideri Fethullah Gülen’in yaşadığı eyalet.

Amerikan Federal Mahkum Sistemi’nden alınan bilgilere göre Hakan Atilla, şuanda Pensilvanya’daki Schyulkill Cezaevinde bulunuyor.

İran'a yönelik yaptırımları delmekten ABD'de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla 25 Temmuz 2019 günü tahliye olacak.

Pensilvanya Schyulkill Cezaevi Nasıl bir yer?

Cezaevinin internet sitesindeki bilgilere göre, burası sadece erkek hükümlülerin tutulduğu orta güvenlikli bir cezaevi. ABD'de bulunan hapishaneler nazaran koşulları daha iyi.

Hakan Atilla ne suç işledi?

Dönemin Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı olan Hakan Atilla İran'a yönelik yaptırımları delmekle suçlanıyor. İran yaptırımları davasında New York Bölge Mahkemesi tarafından suçlu bulunan Atilla, Mayıs ayında karara bağlanan davada 32 ay hapis cezası almıştı. Cezaevinde tutulduğu süre çıkarıldığında cezası 18 ay olarak belirlenmişti. Hakan Atilla 25 Temmuz 2019 günü tahliye olacak. Hakan Atilla, Connecticut eyaletine bağlı Danbury kentindeki federal cezaevinde tutuluyordu.

ABD Hakan Atilla Pensilvanya FETÖ Fethullah Gülen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor