ABD Tam 22 TIR Silahı PKK’ya Gönderdi

ABD Türkiye saldırısının ardından PKK/PYD terör örgütüne tam 22 TIR silah ve mühimmat gönderdi. Silah yardımı konvoyuna 48 askeri araç ve 250 asker eşlik etti.

ABD Tam 22 TIR Silahı PKK’ya Gönderdi
ABD Tam 22 TIR Silahı PKK’ya Gönderdi

ABD ve Rusya PYD/PKK terör örgütünü Türkiye’nin sürekli gösterdiği tavra ağmen desteklemeye devam ediyor. Kısa süre önce PYD’nin yönettiği topraklarda sıkça ABD bayraklı zırhlı araçları gören ülkemiz, ardından Rusya bayraklı zırhlı araçları da aynı bölgede görmüştü. 
Sınır ötesinde PKK/PYD’ye ait olan Karakoç Bölgesi’nde bir çok hedef saldıran Türkiye’nin ardından Suriye Yerel Koordinasyon Komiteleri açıklamasına göre ABD güçleri 250 asker, 48 zırhlı araçla birlikte 22 TIR’lık silah ve mühimmatı PYD/PKK’ya teslim ettiği açıklandı.
TÜRKİYE’YE ABD SİLAHLARI İLE SALDIRDILAR
Kısa süre önce Türkiye sınırlarını hedef alan PKK terör örgütünün kullandığı silahlar ABD’nin ürettiği silahlardı. Yani adeta ABD Türkiye’yi vursun diye PKK’ya silah veriyor. 
ABD ve RUSYA VAZGEÇMİYOR
Ülkemiz için büyük tehdit oluşturan PKK terör örgütünü Rusya ve ABD terör örgütü olarak saymıyor. Durum böyle olunca Suriye’de PYD’ye ait topraklar iki süper güç tarafından destekleniyor. Uzmanlara göre Türkiye bu konuda net tavrını koyamadığı ve bu ülkelere yaptırım uygulayamadığı için, hiç ir şekilde ciddiye alınmıyoruz.

 

abd silahları abdden pkkya 22 tır silah pkk silah abdnin pkk desteği 48 araç 250 asker konvoy pyd 22 tır silah ve mühimmat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek