ABD - RUSYA Savaşı Her An Çıkabilir!

ABD ve Rusya arasında ezelden beridir süre gelen rekabet, her gün bir tık daha yukarı çıkıyor. Suriye Rejimi uçakları ABD'nin müttefiki olduğu yerleri bombaladıkça, ABD Suriye Rejimi'ne karşı sert tavır takınıyor ve bir çok kez Suriye uçakları ABD tarafından düşürüldü. En son Suriye'nin bombalamasına karşı, dün, ABD uçakları Suriye uçağını düşürünce Rusya durumu tepki olarak ABD ile Rusya arasında havada ateşkes anlaşmasını askıya aldıklarını dile getirdiler.

ABD - RUSYA Savaşı Her An Çıkabilir!
ABD - RUSYA Savaşı Her An Çıkabilir!

ABD geçtiğimiz aylarda Suriye rejimine ait kimyasala silah hava sahasına tam 59 Toma Hawk füzesi atarak, havalimanının kullanılmaz hale gelmesi sağlanmıştı. Bu duruma da byük tepki gösterek Rusya, ABD'ye karşı tavır takınmış ve bazı anlaşmaları bozmuştu. 

Şimdi ise dün öğlen saatlerinde Rusya'nın desteklediği Suriye rejimi uçağı, ABD'nin koruması altında olan bölgeye bombalı saldırı düzenledi. Saldırının ardından saldırıyı yapan uçak, koalisyon güçlerine ait uçaklar tarafından düşürüldü. Olayın ardından Rusya duruma tepki göstererek, kendi savunmasında bulunan Suriye rejimine karşı bu tutumun cevabı olarak, Rusya'nın füze sistemlerine ABD uçaklarını ateşkes olarak değil düşman olarak gösterileceği ve füze radarları ile uaçklar izleneceği söylendi. Bununla birlikte havada ateşkes anlaşmasını da askıya alan Rusya, havada ABD uçakları ile karşılaşması durumunda, bir çatışma meydana gelebileceğinin altını çizdi.

Bu durum da Rusya ile ABD arasında savaşın ilk sinyalleri mi veriliyor? sorusu akılalra geliyor. Çünkü havada ABD ve Rusya uçakları şarşılaştığı durumda, bir füze ile iki ülke arasında savaş boy gösterebilir. 

Uzmanlara göre bir süre bu karşılaşma gerçekleşmezse, ortalık tekrar yatışabileceği, ama kısa sürede böyle bir durum meydana gelirse, iki taraftan biri mutlaka saldırıya geçeceği yönünde.

Bakalım önümüzdeki günlerde bizleri neler bekliyor?

abd rusya savaşı sureiyede abd rusya gerginliği abd rusya ateşkesi 3. dünya savaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!